Żabki
(grupa 6-latków) 

Klocki LEGOEducation pozwalają dzieciom na wspaniałą twórczą zabawę! Dzisiejsze projekty zostały wykorzystane do zabawy dowolnej dzieci rozwijając u nich kreatywność i pomysłowość, ucząc współpracy i integrując.
Żabki z wielkim uśmiechem, zaagnażowaniem i frajdą zajęły się układaniem klockow LEGO Education. Była to zabawa w robotykę, poprzez którą uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania oraz rozwijają swój spryt, umiejętności poznawcze i zdolności motoryczne.
Do grupy żabek zawitała pani Ewcia, która w bardzo barwny sposób przedstawiła zaczarowany świat książek i ich różnorodności. Dziękujemy za wizytę!
Rok 2019 jest ogłoszony rokiem twórczości Stanisława Moniuszki. Do świata muzyki przenieśliśmy się w bibliotece szkolnej. Dzieci poznały historię dzieciństwa Stanisława Moniuszki, posłuchały jego utworów oraz miały okazję zagrać w orkiestrze.
Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości w grupie żabek to świetna okazja aby przypomnieć sobie symbole narodowe. Dzieci samodzielnie wykonały flagi oraz kotyliony w barwach biało - czerwonych.
Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości uczestniczyliśmy w bardzo ciekawej lekcji historii prowadzonej przez pana Andrzeja Kowalczyka.
„Miś Uszatek został doktorem” i przedszkolaczki też postanowiły ze bedą nieść pomoc! Poznały skarby jakie ukryte są w apteczce, aby później samodzielnie wykonać apteczkę do zabawy... i właśnie poprzez zabawę oswoić się z wizyta u lekarza... hmm... nauczyły się, na czym polega praca lekarza, jaki to ciekawy i bardzo ważny zawód... może ktoś w przyszłości zostanie lekarzem...
Do sali żabek zawitała jesień. Uczniowie klasy 3 Szkoly Podstawowej wraz z wychowawczynią panią Miroslawa Dudys, przedstawili dzieciom z naszej grupy ciekawostki i informacje dotyczace jesieni i darów, jakie niesie ta piękna pora roku.
Dzieci zaprzyjaźnily się z wesołą jesienną stonogą, która okazała się pomocna w nauce przeliczania kasztanów.
Poznajamy zasady bezpieczeństwa na drodze oraz zasady ruchu drogowego. Poza tym okazalo sie ze zawód kierowcy jest bardzo ciekawy.