Kilka słów o tym co robimy...

Naszym wielkim pragnieniem jest, aby dzieci bez widocznego wysiłku, bez stresu, bez płaczu osiągnęły granice, które będą nas zdumiewały. Dokładamy bowiem wszelkich starań, aby nasi wychowankowie byli niezwykle pomysłowi, operowali bogatym słownictwem, pięknie rysowali, malowali, śpiewali, tańczyli, a przede wszystkim, by posiadali niepohamowany głód wiedzy. Chcemy, by poznali siebie i swoje możliwości, akceptowali odrębność innych, potrafili odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązywali problemy dążąc do osiągnięcia sukcesu.
Przedszkole zapewnia opiekę i wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

  • Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są prowadzone na wysokim poziomie i dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci. Każde z nich ma stworzone warunki do twórczego działania, przyswaja ważne wiadomości i umiejętności przydatne na kolejnym szczeblu edukacji. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych rozwija swoje zainteresowania, wzbogacając wiedzę o otaczającym świecie.
  • Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, wychowawczynie zapewniają każdemu dziecku podmiotowe traktowanie i dbają o jego wszechstronny rozwój.
  • Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a nasze działania są skoordynowane.
  • Nasze przedszkole jest kolorowe i bajeczne. Ciągle wzbogacamy swoją bazę lokalową. Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i piękne zabawki. Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu.
Doskonalimy kompetencje kluczowe w sposób atrakcyjny dla dzieci:
- kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo- techniczne
- kompetencje informatyczne
Cała Polska Czyta Dzieciom

W związku z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom raz w miesiącu będziemy uczestniczyć w cyklu spotkań "Poranne bajanie" zorganizowanym w Publicznej Bibliotece w Godziszce. Ponadto, zachęcamy do codziennego czytania dzieciom - polecana literatura: tutaj.

Zachęcamy również do pomocy w urozmaicaniu i powiększaniu zbiorów biblioteczki przedszkolnej o pozycje książkowe dla dzieci oraz do wzbogacania naszego kącika plastycznego.
Współpraca z rodzicami w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu jednym z najważniejszych zadań jest współpraca z rodzicami. Zapraszamy wszystkich rodziców do cyklu zajęć "Ciekawy świat dorosłych" podczas których można odwiedzić dzieci w przedszkolu, przeczytać książkę, wspólnie sie pobawic, podzielić się
z dziećmi własnymi pasjami, zainterosowaniami, oraz wykonywaną pracą zawodową.  Zapraszamy- dzieci czekają na Państwa ;)