Kilka słów o tym co robimy...

Naszym wielkim pragnieniem jest, aby dzieci bez widocznego wysiłku, bez stresu, bez płaczu osiągnęły granice, które będą nas zdumiewały. Dokładamy bowiem wszelkich starań, aby nasi wychowankowie byli niezwykle pomysłowi, operowali bogatym słownictwem, pięknie rysowali, malowali, śpiewali, tańczyli, a przede wszystkim, by posiadali niepohamowany głód wiedzy. Chcemy, by poznali siebie i swoje możliwości, akceptowali odrębność innych, potrafili odnaleźć się w nowej sytuacji, rozwiązywali problemy dążąc do osiągnięcia sukcesu.
Przedszkole zapewnia opiekę i wychowanie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

• Zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są prowadzone na wysokim poziomie i dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci. Każde z nich ma stworzone warunki do twórczego działania, przyswaja ważne wiadomości i umiejętności przydatne na kolejnym szczeblu edukacji. Dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych rozwija swoje zainteresowania, wzbogacając wiedzę o otaczającym świecie.
  • Wychowankowie mają w nauczycielach wsparcie, wychowawczynie zapewniają każdemu dziecku podmiotowe traktowanie i dbają o jego wszechstronny rozwój.
  • Przedszkole ściśle współpracuje z rodzicami, uwzględnia ich potrzeby i oczekiwania. Angażuje rodziców do pracy na rzecz przedszkola. Rodzice są naszymi sojusznikami, a nasze działania są skoordynowane.
  • Nasze przedszkole jest kolorowe i bajeczne. Ciągle wzbogacamy swoją bazę lokalową. Sale są wyposażone w nowoczesny sprzęt, nowe meble, pomoce dydaktyczne i piękne zabawki. Nasz plac zabaw zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci na świeżym powietrzu.
Magiczny Dywan

Zakupiony pod koniec roku szkolnego 2016/2017 dywan interaktywny cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Przedszkolaków. Zajęcia z udziałem „magicznego dywanu” – bo taka nazwa przyjęła się w słownictwie naszych podopiecznych, to przede wszystkim ogrom uśmiechu i radości u dzieci. Wiele różnorodnych gier, a zarazem atrakcji sprawiają, że nasze przedszkolaki chcą jeszcze więcej. Dywan interaktywny to świetny sposób spędzania czasu w przedszkolu, zwłaszcza, kiedy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą aktywnie spędzać czas, ćwiczyć refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, szybkość i zwinność. Ponadto, taka forma spędzania czasu to świetny sposób na wspólną zabawę, łączącą dzieci, jak również pobudzającą do działania nawet najbardziej nieśmiałe Przedszkolaki. Dzieci poprzez tego typu zabawy chętnie otwierają się na nowe wyzwania i inne  osoby, przezwyciężają swoje lęki i trudności otwierając się przy tym i integrując z otoczeniem.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, bez których pomocy nie mielibyśmy możliwości zakupienia tego rodzaju sprzętu do naszego Przedszkola.
Cała Polska Czyta Dzieciom

W związku z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom raz w miesiącu będziemy uczestniczyć w cyklu spotkań "Poranne bajanie" zorganizowanym w Publicznej Bibliotece w Godziszce. Ponadto, zachęcamy do codziennego czytania dzieciom - polecana literatura: tutaj.

Zachęcamy również do pomocy w urozmaicaniu i powiększaniu zbiorów biblioteczki przedszkolnej o pozycje książkowe dla dzieci oraz do wzbogacania naszego kącika plastycznego.
Współpraca z rodzicami w naszym przedszkolu

W Publicznym Przedszkolu w Godziszce, jednym z najważniejszych zadań jest współpraca z rodzicami. Rodzice chętnie uczestniczą
w proponowanych przez nauczycielki zabawach, a także różnych uroczystościach dla dzieci.
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” nie brakuje chętnych rodziców do poczytania naszym milusińskim bajeczek i wspólnej zabawy. Rodzice bardzo chętnie przychodzą również do naszych przedszkolaków, by poopowiadać o swojej pracy oraz zainteresowaniach.
Ponadto, zawsze możemy liczyć na chęci i zaangażowanie podczas organizacji wszystkich imprez odbywających się w naszej placówce, za co bardzo dziękujemy!