Słoneczka
(grupa 6-latków)

Wizyta Słoneczek w Bibliotece szkolnej
Kubusiowi Przyjaciele Natury

Natura jest piękna i zachwyca nas na każdym kroku, czy to wschodzącym rano słońcem, kwitnącymi wiosną kwiatami, szelestem jesiennych liści, pięknymi płatkami śniegu czy też zapachem i smakiem świeżych malin. Wszyscy dostrzegamy to piękno i chcemy się nim dzielić. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rozwój cywilizacji, a co za tym idzie zanieczyszczenie środowiska, ma na przyrodę zgubny wpływ. Uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, sadząc rośliny w naszych ogrodach.
Tego szacunku do natury oraz jej darów powinniśmy uczyć również dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość maluchów na otaczający je świat oraz szacunek do świata zwierząt i roślin, uczymy dzieci ekologii, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.
Nasze przedszkole wychodzi na przeciw takim potrzebom i za pomocą programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" kształtuje u dzieci pozytywne nawyki, mające na celu dbanie o środowisko. Podczas realizowanych zajęć dzieci w praktyce uczą się w jaki sposób należy segregować śmieci, by mogły zostać ponownie użyte po przetworzeniu, jak możemy dbać o środowisko oszczędzając wodę czy prąd, co możemy zrobić żeby zapobiec wycinaniu drzew czy też jak dbać o otaczające nas zwierzęta i jak im pomagać. Nasze Przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne, które będą im pomagać w utrwalaniu właściwych nawyków, jakie powinien posiadać każdy Przyjaciel Natury :)
„Psia Edukacja”

1 marca do naszego przedszkola zawitał nietypowy gość, na którego wizytę z utęsknieniem czekały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.  Tym wspaniałym gościem okazał się pies o imieniu Blus. Blus jest psem rasy labrador, który wraz ze swoim opiekunem i zarówno trenerem bierze udział w zajęciach edukacyjnych, promujących program profilaktyczny „Bezpieczny Pies Bezpieczne Dziecko”. Pan prowadzący zajęcia w bardzo profesjonalny i dostępny dla dzieci sposób tłumaczył i prezentował najważniejsze informacje, które potrzebne są każdemu w bezpiecznym obcowaniu z psami. Opowiadał o emocjach jakie posiadają psy oraz jak je rozpoznawać, jak radzić sobie w sytuacjach zarówno trudnych kiedy spotykamy na swej drodze agresywnego psa, a także kiedy chcemy podejść do psa nieznajomego. Zajęcia pełne były zabaw i rozmów dających konkretne wskazówki jak dbać o psa, jak go zrozumieć i cieszyć się z możliwości spędzania czasu z tymi mądrymi zwierzętami.
Bardzo dziękujemy za wyczerpujące i bardzo dobrze zorganizowane zajęcia, które w pamięci naszych dzieci pozostaną na długą.
Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Wspólne czytanie z Rodzicami

10 listopada 2016r. gościem Słoneczek była pani Anna Kowalczyk - mama Rafałka. Odwiedziła dzieci, by wspólnie poczytać "Złotowłosą i Trzy Misie". Takie spotkania zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Po przeczytaniu bajki wszystkie nasze Słoneczka kolorowały bajkowe misie :) Bardzo dziękujemy pani Ani za wizytę.
"Tydzień Marchewki"

17 listopada 2016r. nasze Przedszkolaki obchodziły uroczyście "Urodziny Marchewki". Oczywiście tradycjnie, jak co roku, dzieci przyszły ubrane w akcentach koloru pomarańczowego, by wspólnie z Nauczycielkami, panią Basią i panem Sebastianem tańczyć wesoło w "Marchewkowych rytmach". Ponadto, mieliśmy okazję spróbować marchewkę pod różnymi postaciami - ciasta marchewkowego, soku czy surówki serwowanej do obiadku :) 
Sok owocowy

Pewnego październikowego dnia grupa Słoneczek, realizując autorski program zdrowego żywienia "Gdzie mieszka zdrówko?", postanowiła samodzielnie przyrządzić pyszny i zdrowy sok z jabłek i marchewki. Nasze starszaki z pomocą nauczycielki robiły dla siebie sok, by następnie ze smakiem wypić przyrządzone przez siebie zdrowe witaminki :)
Jak powstaje Bajka? - cykl spotkań z rodzicami
"Ciekawy świat dorosłych"

Przedszkolaki lubią poznawać ciekawy świat dorosłych. W dniu 26 października 2016r. do naszych Słoneczek zawitała mama Konrada J., by zapoznać dzieci ze światem baśni oraz sposobem ich tworzenia. Podczas krótkich warsztatów dzieci miały okazję samodzielnie tworzyć animację. Obejrzały krótkie filmy, w których tworzeniu uczestniczyła pani Marzena Jakubiec - mama Konradka. Była to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie dla naszch Słoneczek.