Słoneczka
(grupa 5 i 6-latków)

Książki - do wyboru do koloru :)

Grupa Słoneczek wybrała się z wizytą do biblioteki. Tym razem zajęcia przygotowała pani Ewa, która w bardzo interesujący sposób opowiadała
o różnych rodzajach książek - bajkach- zabawkach... tych z dźwiękiem, brokatowymi ilustracjami, do kąpieli, pełnych wiedzy, książeczkach
z samymi literami bez ilustracji, i tych z ilustracjami bez liter... ah! są też i z puzzlami... jest ich mnóstwo! Każdy może znaleźć coś dla siebie!
Poza tym, dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące nazw bajek i bohaterów oraz słuchały bajki "Mama Mu".
Zachęcamy do odwiedzania biblioteki szkolnej!!
Zabawy w grupie Słoneczek
Flaga Polski

Słoneczka przygotowując się do uroczystego apelu z okazji 11 Listopada
przygotowały w dwóch grupach (białej i czerwonej) piękną flagę Polski nucąc piosenkę "Symbole Narodowe".
Lekcja historii u Słoneczek

Naszą grupę odwiedził pan Andrzej Kowalczyk - nauczyciel historii, przybliżając dzieciom historię Polski, pięknie opowiadając o symbolach
narodowych, patriotyźmie, poczuciu przynależności do swojego kraju oraz miejscowości. Dziękujemy serdecznie za wspaniałą lekcję historii,
w
czasie zbliżajacej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości...
Przygotowania do uroczystości z okazji 100 -lecia odzyskania niepodleglości przez Polskę

Grupa Słoneczek przygotowuje się do uroczystości zwiazanej z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodleglości dekorując salę.
Dzieci wykonywały w parach duże ozdobne kotyliony w barwach narodowych. Poza tym mając na myśli jesienny czas, wykonały bajeczne chmurki nawiązujące do barw narodowych i jesiennej pogody. Poza tym, dla utrwalenia daty 11 Listopada jako pory jesiennej, dzieci układały krajobraz jesienny wykonany z papierowych puzzli.
W promieniach jesiennego słonka :)
Przyjaciele z przedszkola :)

Słoneczka lubią razem spędzać czas w przytulnej i kolorowej sali na
radosnej swobodnej zabawie, poza tym dzielą się zainteresowaniami i uczą współpracy w grupach.
Zajęcia logorytmiczne
Jesienna wizyta w Bibliotece szkolnej

Dzieci z grupy słoneczek odwiedziły szkolną bibliotekę, pani Marzena przygotowała dla dzieci bardzo interesujące zajęcia. Najpierw dzieci wysłuchały ciekawych informacji dotyczących przygotowań zwierząt do zimy oraz odpowiadały na przygotowane do tekstu pytania, następnie z zainteresowaniem obejrzały film animowany "Reksio" o tematyce jesiennej.
Słodkie barwy narodowe :)

Pani Sylwia Nikiel przygotowała dla dzieci z grupy Słoneczek słodką niespodziankę!
Były to warsztaty kulinarne. Dzieci dekorowały piękne babeczki lukrami w kolorze białym i czerwonym, tworząc tym samym flagi Polski.
Byla to wspaniała cukrowa zabawa.
Poobiedni odpoczynek czyli kino dla śpiocha :)

Starszaki kocykują na różne sposoby...słuchając bajek - tych czytanych przez nauczycielki i tych czytanych przez lektora, muzyki relaksacyjnej, oglądając książeczki, wyciszając się podczas spokojnego odpoczynku, zapadając w sen, ale także oglądając bajki przy jednoczesnym wypoczywaniu. Każdy sposób jest dobry, a najważniejsze, że trafia do naszych Przedszkolaków :)
Jesienne zabawy plastyczne

Pora roku, jaką jest jesień,podsuwa przedszkolakom wiele inspiracji do
tworzenia pięknych prac plastycznych i technicznych. Dziś słoneczka bawiły się tworząc wesołe muchomorki.
Zabawy na placu przedszkolnym

Wesołe Słoneczka uwielbiają korzystać ze słonecznej i pięknej pogody najlepiej na placu zabaw.
Mogą tutaj miło razem spędzać czas na wspólnej radosnej zabawie.