Pszczółki
(grupa 3-latków)

Zajęcia otwarte dla Rodziców Pszczółek

18 maja w grupie „Pszczółek” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Była to okazja, żeby zobaczyć jak bawią i uczą się nasze najmłodsze przedszkolaki. Był teatrzyk, zagadki sensoryczne i oczywiście zabawy ruchowe, podczas których dzieci zaspakajają jedną z najważniejszych dziecięcych potrzeb-potrzebę ruchu. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal za udział w zajęciach, przedstawiający „wesołe warzywko”.
Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wzięli udział w zajęciach. 
Była to również okazja do zintegrowania się ze środowiskiem przedszkolnym.
Czas pożegnać czapki,szaliki i rękawiczki! Sanki chowamy do piwnicy i wypatrujemy wiosny…

Na powitanie wiosny ”Pszczółki” zainscenizowały piosenkę pt. „Uciekaj zimo ”. Pani Zima (czyli nasza koleżanka Nadia) spakowała znajdujące się w naszej sali bałwanki oraz płatki śniegu na sanki, a dzieci wymachując kolorowymi chustkami pożegnały zimę na cały rok.
Bawiliśmy się przy tym znakomicie! 
Zabawy z chustkami :)
Zabawy konstrukcyjne
Tęczowa zabawa u Pszczółek :)

Bardzo dawno temu, wszystkie kolory świata zaczęły się sprzeczać, który z nich jest piękniejszy…. .
Co
z tego wyniknęło przedszkolaki z grupy „Pszczółek” dowiedziały się podczas
zajęć dydaktycznych , słuchając opowiadania „Historia tęczy”. Na koniec pięknie pokolorowały obrazek tęczy,
dobierając oczywiście odpowiednie kolory kredek.
"Rączki Czyścioszki" czyli teatrzyk według pomysłu własnego :)

Dobrze wiemy, że dbanie o higienę to ważna sprawa, dlatego też pewnego grudniowego dnia nasze najmłodsze Przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie w wykonaniu swoich Nauczycielek :) Głównym bohaterem teatrzyku był Franio, jego Rączki oraz pan Doktor, który zwrócił naszym podopiecznym uwagę na to, jak istotne jest dbanie o higienę, by nie chorować. 
Wizyta zwierząt egzotycznych

W październiku w naszym przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Dzieci miały okazję obejrzeć, poznać, a nawet dotknąć mięciutkie futro fretki, śliskie ciało ślimaka oraz aksamitną skórę węża. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu prezentowanych stworzeń. Pani prowadząca pokaz zwróciła szczególną uwagę na to, że należy szanować wszystkie zwierzęta, niezależnie od ich wyglądu.
Pokaz zwierząt egzotycznych był dla trzylatków bardzo interesującym wydarzeniem, co widać na załączonych zdjęciach. Nie brakowało śmiałków, aby dotknąć egzotycznych stworzeń….:)
Konkurs plastyczny: "Mój ukochany Miś"

W grupie „Pszczółek” zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Mój ukochany Miś”. Celem konkursu było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i twórczości plastycznej oraz zachęcanie do sięgania po różnorodne techniki plastyczne.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, babciom i rodzeństwu za zaangażowanie i pomoc dzieciom w przygotowaniu pięknych prac, które Przedszkolaki z dumą i satysfakcją wnosiły do sali. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem za wzięcie udziału w konkursie i drobnym upominkiem, co z pewnością będzie motywacją do angażowania się w kolejne konkursy.
Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe, a galeria konkursowa wygląda imponująco!
Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia wszystkie Przedszkolaki zostały zaproszone wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi do Biblioteki szkolnej.
Tam czekała na nie niespodzianka w postaci fantastycznie przygotowanego przedstawienia oraz zabaw z udziałem młodzieży szkolnej.
Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały i niezwykle udany Dzień Pluszowego Misia.
Zabawy przy stolikach :)
Zabawy w kole :)
Ćwiczymy równowagę
Mali artyści :)
Zabawy Pszczółek w sali...;)