Pszczółki
(grupa 3 i 4-latków)

Wycieczka do Mini Zoo w Żywcu

31 maja nasze najmłodsze Przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Żywca. Pogoda, choć chwilowo niepewna, dopisała w tym dniu i dzieci wraz ze swoimi Rodzicami mogły spędzić bardzo miło środowe przedpołudnie. W Mini Zoo w Żywcu dzieci i ich Rodzice mieli możliwość podziwiać przeróżne zwierzęta, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy od Pana Przewodnika, a na koniec wizyty w żywieckim Mini Zoo wszystkie Przedszkolaki mogły nacieszyć się jazdą na kucyku. Po tym jakże atrakcyjnym zwiedzaniu dzieci zjadły drożdżówki i wypiły soczki przez co nabrały sił na zabawy z chustą animacyjną wraz ze swoimi Rodzicami. Na koniec nasze Pszczółki zaśpiewały swoim Rodzicom kilka piosenek, jednocześnie wspólnie bawiąc się w kole przy muzyce oraz wręczyły upominki.

Dziękujemy wszystkim Mamom, które z nami były w tym dniu,
bo między innymi też przez ten fakt naszą wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych :)
Zwiedzamy Godziszkę

W piękny poniedziałkowy dzień, 15 maja 2017r., naszym dzieciom atrakcji nie brakowało. Poczatek tygodnia nasze Przedszkolaki rozpoczęły
z mnóstwem atrakcji. W ramach tygodniowej tematyki kompleksowej "Moja miejscowość, moja ojczyzna" dzieci wybrały się na spacer po okolicy, by zwrócić szczególną uwagę na symbole narodowe oraz miejsca ważne dla ich miejscowości. Spacerując po Godziszce dzieci zapoznały się
z Godłem Polski, mapą Godziszki oraz jej herbem, patronem strażaków, jak również miały okazję zobaczyć wozy strażackie, terenowy samochód Straży, a także, dzięki uprzejmowści jednego z panów Strażaków, dowiedzieć się jak wygląda przygotowanie Strażaka do akcji ratowniczej. Ponadto, nasze Przedszkolaki mogły zapoznać się ze sprzętem, który jest potrzebny do akcji gaśniczej i co najprzyjemniejsze obejrzeć wóz strażacki. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi ze Straży Pożarnej, który swoją chęcią i poświęconym czasem umożliwił nam spędzenie
w tak atrakcyjny sposób czasu, a także Pani Grażynie za pomoc i zaangażowanie oraz za słodki podarunek dla naszych Przedszkolaków.
Kubusiowi Przyjaciele Natury

Natura jest piękna i zachwyca nas na każdym kroku, czy to wschodzącym rano słońcem, kwitnącymi wiosną kwiatami, szelestem jesiennych liści, pięknymi płatkami śniegu czy też zapachem i smakiem świeżych malin. Wszyscy dostrzegamy to piękno i chcemy się nim dzielić. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rozwój cywilizacji, a co za tym idzie zanieczyszczenie środowiska, ma na przyrodę zgubny wpływ. Uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, sadząc rośliny w naszych ogrodach.
Tego szacunku do natury oraz jej darów powinniśmy uczyć również dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość maluchów na otaczający je świat oraz szacunek do świata zwierząt i roślin, uczymy dzieci ekologii, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.
Nasze przedszkole wychodzi na przeciw takim potrzebom i za pomocą programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" kształtuje u dzieci pozytywne nawyki, mające na celu dbanie o środowisko. Podczas realizowanych zajęć dzieci w praktyce uczą się w jaki sposób należy segregować śmieci, by mogły zostać ponownie użyte po przetworzeniu, jak możemy dbać o środowisko oszczędzając wodę czy prąd, co możemy zrobić żeby zapobiec wycinaniu drzew czy też jak dbać o otaczające nas zwierzęta i jak im pomagać. Nasze Przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne, które będą im pomagać w utrwalaniu właściwych nawyków, jakie powinien posiadać każdy Przyjaciel Natury :)
„Psia Edukacja”

1 marca do naszego przedszkola zawitał nietypowy gość, na którego wizytę z utęsknieniem czekały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.  Tym wspaniałym gościem okazał się pies o imieniu Blus. Blus jest psem rasy labrador, który wraz ze swoim opiekunem i zarówno trenerem bierze udział w zajęciach edukacyjnych, promujących program profilaktyczny „Bezpieczny Pies Bezpieczne Dziecko”. Pan prowadzący zajęcia w bardzo profesjonalny i dostępny dla dzieci sposób tłumaczył i prezentował najważniejsze informacje, które potrzebne są każdemu w bezpiecznym obcowaniu z psami. Opowiadał o emocjach jakie posiadają psy oraz jak je rozpoznawać, jak radzić sobie w sytuacjach zarówno trudnych kiedy spotykamy na swej drodze agresywnego psa, a także kiedy chcemy podejść do psa nieznajomego. Zajęcia pełne były zabaw i rozmów dających konkretne wskazówki jak dbać o psa, jak go zrozumieć i cieszyć się z możliwości spędzania czasu z tymi mądrymi zwierzętami.
Bardzo dziękujemy za wyczerpujące i bardzo dobrze zorganizowane zajęcia, które w pamięci naszych dzieci pozostaną na długą.
Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Warsztaty ceramiczne

9 stycznia 2017r. grupę Maluszków odwiedziła pani Patrycja Styrna, której pasją jest ceramika i która swoimi zainteresowaniami chciała podzielić się z naszymi najmłodszymi dziećmi. Pszczółki już od rana wyczekiwały swojego gościa, a kiedy wreszcie się doczekały na panią Patrycję
z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem wsłuchiwały się w każde słowo swojego gościa. Każde z dzieci miało okazję stworzyć swój mały „warsztat” ceramiczny i ulepić samodzielnie serduszko.
Praca mocno pochłonęła nasze Przedszkolaki, co później miało swój rezultat w efekcie końcowym.

Ogrom zabawy, dużo radości, nowych przeżyć, wyzwań i oczywiście radość dzieci – tak w kilku słowach można określić wizytę pani Patrycji
w grupie Pszczółek.
Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za zaangażowanie i wkład pracy, które wniosła w tą wizytę, przysparzając wiele radości naszym dzieciom. 
Robimy świąteczne kartki :)

25 listopada zawitała do nas, już drugi raz, p. Sylwia Król - mama Przemka, by wraz z dziećmi rozpocząć powoli przygotowania do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane przez Panią Sylwię ozdoby dzieci kreatywnie wykorzystywały do urozmaicania swoich kartek.
Za dobrą zabawę oraz inicjatywę pani Sylwii serdecznie dziękujemy - Nauczycielki wraz z Pszczółkami :)
"Tydzień Marchewki"

17 listopada 2016r. nasze Przedszkolaki obchodziły uroczyście "Urodziny Marchewki". Oczywiście tradycjnie, jak co roku, dzieci przyszły ubrane w akcentach koloru pomarańczowego, by wspólnie z Nauczycielkami, panią Basią i panem Sebastianem tańczyć wesoło w "Marchewkowych rytmach". Ponadto, mieliśmy okazję spróbować marchewkę pod różnymi postaciami - ciasta marchewkowego, soku czy surówki, samodzielnie przez siebie przyrządzonej :) 
Warsztaty lizaczkowe

21 listopada 2016r. naszym gościem była pani Sylwia Król - mama Przemka, która przygotowała dla dzieci warsztaty tworzenia "słodkich bukiecików". Nasze Pszczółki otrzymały od pani Sylwi lizaki, z których tworzyły własne kwiatuszki.
Ogrom zabawy, wielka radość i zaangażowanie w wykonywaną pracę - tak można w kilku słowach opisać emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas odwiedzin mamy Przemka.


Serdecznie dziękujemy Pani Sylwi za chęć, zaangażowanie i nakład pracy włożone w przygotowanie tak udanych zajęć dla dzieci! :)
Sok owocowy

4 listopada 2016r. grupa Pszczółek, realizując autorski program zdrowego żywienia "Gdzie mieszka zdrówko?", postanowiła samodzielnie przyrządzić pyszny i zdrowy sok z jabłek i marchewki. Dzieci z pomocą nauczycielki robiły dla siebie sok, by następnie ze smakiem wypić przyrządzone przez siebie zdrowe witaminki :)