Misie
(grupa 5-latków)

Wyjazd do Muzeum Fauny i Flory w Jaworzu 
5.06.2019r.
DZIEŃ DZIECKA 2019

Przedszkolaki z Godziszki z okazji Dnia Dziecka miały wspaniałą atrakcję. 
Dzieci miały przyjemność spotkania z konikami Megi i Gają, które pod okiem opiekunek prezentowały się dumnie naszym przedszkolakom. 
Była to bardzo ważna lekcja, w której przedszkolaki przypomniały sobie jak należy zachowywać się podczas kontaktu ze zwierzęciem, dowiedziały się o najważniejszych czynnościach, które należy spełnić, by dobrze opiekować się końmi, a na koniec miały możliwość pojeździć na kucykach. 
Podczas tego przyjemnego i wyczekiwanego przez dzieci spotkania, które było elementem realizacji programu Humanitarnego Ala i As, towarzyszyło przedszkolakom dużo radości i wrażeń. Na pewno ten dzień na długo będzie gościł w pamięci naszych przedszkolaków :) 
Zajęcia otwarte dla Rodziców
pt. "Tradycje wigilijne"
Legendy polskie

Grupa Misiów została zaproszona przez panią Mirosławę Dudys i klasę II Szkoły Podstawowej na przedstawienie "Wars i Sawa". Uczniowie przybliżyli dzieciom historię powstania miasta Warszawy. Przedszkolaki miały okazję również obejrzeć bajkę edukacyjną dotyczącą symboli narodowych oraz legendę o Smoku Wawelskim. Była to bardzo pouczająca wizyta. Serdecznie dziękujemy uczniom klasy II oraz pani Mirosławie za wspaniałą lekcję :)
Świąteczne ozdoby

W pewien grudniowy piątek grupę Misiów odwiedziła pani Marzena - mama Frania, które przygotowała dla naszych Misiów fantastyczne zajęcia. Pani Marzena przyniosła dla dzieci drewniane ozdoby choinkowe oraz mnóstwo wspaniałych ozdób. Dzieci dekorowały drewniane ozdoby według własnych pomysłów. Zrodziła nam się przez to fantastyczna zabawa, za którą pani Marzenie serdecznie dziękujemy :)
Wizyta św. Mikołaja

Już od kilkunastu dni nasze przedszkolaki opowiadają, o co w swoim liście do św. Mikołaja poprosiły... Każdy o czymś marzy, każde pragnie zobaczyć Mikołaja. I nareszcie nadszedł ten wyczekiwany dzień. Misie z ninecierpliwością wyczekiwały przybycia św. Mikołaja.
Grzecznie i po cichutku nasłuchiwały jakichkolwiek znaków. W końcu usłyszały dzwonki i przybyła pani Mikołajowa, która bawiąc się z Misiami umiliła im to jakże ekscytujące oczekiwanie. Kiedy dotarł do nas Mikołaj dzieci zaniemówiły z wrażenia. Wielkimi oczami patrzyły na magię, jaka była podczas tej wizyty w naszej sali. Misie zaśpiewały Mikołajowi i pani Mikołajowej piosenkę oraz zatańczyły. Oczywiście Mikołaj przyniósł wspaniałe prezenty, z których dzieci bardzo się cieszyły. Ten magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Mikołaju i pani Mikołajowo,
zapraszamy znów w przyszłym roku! :)
Święta tuż tuż....
Pora ubrać choinkę :)
Wizyta w Bibliotece szkolnej
Tor przeszkód
- czyli zajęcia sensoryczno - motoryczne, doskonalące koordynację ruchową naszych Misiów.
Poznajcie moją rodzinę :)

W ramach ksztatowania kompetencji społycznych u naszych przedszkolaków, a także w związku z tygodniowym cyklem zajęć "Moja rodzina" nasze Misie miały przynieść ze sobą do przedszkola swoje rodzinne zdjęcię. Każde dziecko miało możliwość zaprezentować kolegom
i koleżankom swoją rodzinę. Dzieci bardzo dojrzale słuchały siebie na wzajem, chętnie zadawały sobie  pytania o to jak lubią spędzać czas ze swoimi bliskimi, gdzie było zrobione przyniesione zdjęcie czy też pytały o to, co lubią inni.
Zajęcia miały na celu pobudzić zainteresowanie drugą osobą, stworzyć bliższe więzi rówieśnicze oraz zintegrować grupę. Ponadto, celem zajęć, jakże ważnym, było zwrócenie uwagi dzieci na to, jak istotne są więzy rodzinne i że to bardzo ważne, że mamy swoją rodzinę.

Misie spisały się na szóstkę z + !
W efekcie w naszej sali powstała tablica, na której zamieściliśmy zdjęcia rodzinne Misiów a tablicę nazwaliśmy "Kącikiem miłych wspomnień" :)
Przygotowania do uroczystości z okazji 100 -lecia odzyskania niepodleglości przez Polskę

Grupa Misiów już od kilkunastu dni mocno przygotowuje się do świetowania 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym celu, a także w ramach realizowania Rocznego Planu Pracy Publicznego Przedszkola w Godziszce "Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka" w naszy przedszkolu cyklicznie odbywają się zajęcia, poświecone naszej Ojczyźnie. Podczas tych zajęć dzieci doskonalą wiedzę o symbolach narodowych, a w ramach  zajęć plastycznych, utrwalają ją na przykład poprzez samodzielne wykonanie herbu pierwszej stolicy Polski - Gniezna oraz w ramach pracy grupowej poprzez wykonanie dużej flagi Polski za pomocą wydzieranki, dzięki czemu kształtują również umiejętność współpracy w grupie oraz szacunku do innych i ich pracy.
Bezpieczny przedszkolak :)

30 października grupę Misiów odwiedził Pan Marek Durnaś, tata Michałka. Celem wizyty było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pan Marek przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniał numery alarmowe
oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować i jak ważne
jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Tata Michałka przypomniał dzieciom również o konieczności noszenia ubrań
i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego,
niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.
Panu Policjantowi towarzyszył również pies Sznupek, który razem z Panem Markiem wdrażał wśród dzieci zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i nie tylko. Temu spotkaniu towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, radości i zabawy, a także pouczających
i jakże ważnych wiadomości.
W ramach podziękowania Misie z przyjemnością wręczyły Panu Markowi wykonany przez siebie obrazek przedstawiający Policjanta,
a wiele dzieci po tym spotkaniu już wie, kim chciałoby zostać, gdy dorośnie ;)

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi za wizytę w naszym Przedszkolu, za poświęcony czas, inicjatywę i bardzo przydatne upominki, które na pewno przyczynią się do bezpieczeństwa naszych Przedszkolaków!
"Mało nas, mało nas do pieczenia chleba...."

Podczas tygodniowego cyklu zajęć w ramach realizacji programu "Gdzie mieszka zdrówko?" nasze dzieci poznawały etapy wypieku chleba. Najpierw za pomocą historyjki obrazkowej "Od ziarenka do bochenka" wzbogacały swoją wiedzę na temat produktów potrzebnych do wyrobu pieczywa, później podczas oglądania filmu edukacyjnego poznały pracę piekarza oraz etapy wyrabiania chleba. Jako zwieńczenie tematyki tygodniowej Misie miały okazję pobawić się w piekarzy i samodzielnie zrobić swój chlebek, do czego posłużyła nam masa solna.
W efekcie wyszły nam piękne chlebki, które po wyschnięciu malowaliśmy i posypywaliśmy zdrowymi ziarenkami :)
Poobiedni odpoczynek czyli kino dla śpiocha :)

Starszaki kocykują na różne sposoby...słuchając bajek - tych czytanych przez nauczycielki i tych czytanych przez lektora, muzyki relaksacyjnej, oglądając książeczki, wyciszając się podczas spokojnego odpoczynku, zapadając w sen, ale także oglądając bajki przy jednoczesnym wypoczywaniu. Każdy sposób jest dobry, a najważniejsze, że trafia do naszych Przedszkolaków :)
Misiowe jeżyki :)

Misie uwielbiają zabawy plastyczne. Dzięki tym zajęciom usprawniają motorykę małą, doskonalą sprawność manualną ręki, rozwijają w sobie kreatywność oraz zdolności plastyczne. Wykonanie jeża z papieru nie należy do najprostrzych zadań, jednakże nasze przedszkolaki podołały temu zadaniu na bardzo wysokim poziomie. Bo to przecież bardzo zdolne Misie! :)
Sala Doświadczania Świata

Dla Przedszkolaków fantastyczna i wyczekiwana zabawa, a dla dorosłych poczucie świadomości, że za pomocą tejże radosnej formy spędzania czasu dzieci mają możliwość uwolnić różnorodne emocje. W tej kolorowej sali dzieci nieśmiałe zamieniają się w żywioł nie do poznania, otwierają się na innych i na nowe rzeczy, uczą się tolerancji i akceptacji oraz zasad zgodnego współdziałania w grupie rówieśniczej. Ponadto, nasi podopieczni poprzez wizyty w Sali Doświadczania Świata doskonalą zdolność prawidłowego przetwarzania przez ich układ nerwowy bodźców płynących z otoczenia.  Oznacza to, że mózg otrzymuje informacje pochodzące ze wszystkich receptorów: wzrokowych,
słuchowych, smakowych, węchowych oraz czuciowych i potrafi je odpowiednio zinterpretować oraz na nie odpowiedzieć, co rzutuje na całościowe funkcjonowanie dziecka – na jego rozwój motoryczny, umiejętność skupiania uwagi i uczenia się oraz na rozwój emocjonalny.
Wycinanie fajna sprawa i  ulubiona zabawa :)

Bardzo ważne, aby nasze Przedszkolaki doskonaliły sprawność dłoni, ponieważ przygotowuje je to między innymi do tak istotnej rzeczy jak nauka pisania. Dlatego nasze Misie bardzo często kolorują, rysują szlaczki czy wycinaja. Tym razem bohaterką naszej zabawy wycinankowej była krówka. Najpierw trzeba było dokładnie po śladzie wyciąć jej kontury, by później móc ją złożyć. Misiów nie trzeba zachęcać do tego typu prac, jednakże należy je zawsze pochwalić za ich chęci i starania, za pomocą na przykład tak lubianej przez dzieci Tablicy Motywacyjnej.
Warzywna moda... :)

Aby przypomnieć naszym przedszkolakom o różnych warzywach, a tym samym zachęcić je do ich spożywania postanowiliśmy się nimi pobawić... A żeby nasze warzywa pozostały "na topie" postanowiliśmy je......ubrać! I tak oto nasze dzieci zamieniły się w kreatywnych projektantów mody
i samodzielnie wybrały stroje, z kreatywnego stolika, dla przyniesionych przez siebie warzyw :)
Zabawa jak widać bardzo przypadła do gustu naszym Misiom.
Sałatka owocowa - czyli zdrowe żywienie u Misiów
Zdrowy uśmiech mam, bo o niego dbam :)
Piątkowe zajęcia Misiów
związane z kompleksową tematyką tygodniową: "Jesteśmy bezpieczni na drodze".
Zabawy w sali Misiów
Wizyta wróżki Ady z Krainy Literkowo :)
W pewien piękny poniedziałkowy dzień nasze Misie odwiedziła wróżka Ada, która postanowiła zachęcić nasze przedszolaki do poznawania jej wesołych literek. Wyczarowała kolorowe, latające baloniki, którym towarzyszyły pewne zadania, o których wykonanie poprosiła wróżka Ada nasze dzieci. W efekcie Misie poznały literkę "A" , a przy tym doskonale się bawiły! A wróżka obiecała, że nasze przedszkolaki jeszcze odwiedzi!
Dywan interaktywny - magiczna zabawa :)
Zabawy na świeżym powietrzu
Słodka niespodzianka Przemka :)
Popołudnie u Misiów :)