Misie
(grupa 5 i 6-latków)

Wizyta Misiów w Bibliotece
„Ciekawy świat dorosłych”

Grupa Misiów przed Świętami Wielkanocnymi miała przyjemność gościć Panią Kubicę, mamę Krzysia, która wprowadziła dzieci
w przedświąteczny nastrój wykonując wspólnie z grupą zajączki i baranki . Dzieci bardzo chętnie i samodzielnie wykonywały swoje prace, które zostały zaprezentowane na gazetce przedszkolnej. Oprócz skupienia podczas pracy, było tanecznie i wesoło, gdyż dzieci dla gościa
zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne.

Mamie Krzysia bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Kubusiowi Przyjaciele Natury

Natura jest piękna i zachwyca nas na każdym kroku, czy to wschodzącym rano słońcem, kwitnącymi wiosną kwiatami, szelestem jesiennych liści, pięknymi płatkami śniegu czy też zapachem i smakiem świeżych malin. Wszyscy dostrzegamy to piękno i chcemy się nim dzielić. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rozwój cywilizacji, a co za tym idzie zanieczyszczenie środowiska, ma na przyrodę zgubny wpływ. Uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, sadząc rośliny w naszych ogrodach.
Tego szacunku do natury oraz jej darów powinniśmy uczyć również dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość maluchów na otaczający je świat oraz szacunek do świata zwierząt i roślin, uczymy dzieci ekologii, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.
Nasze przedszkole wychodzi na przeciw takim potrzebom i za pomocą programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury" kształtuje u dzieci pozytywne nawyki, mające na celu dbanie o środowisko. Podczas realizowanych zajęć dzieci w praktyce uczą się w jaki sposób należy segregować śmieci, by mogły zostać ponownie użyte po przetworzeniu, jak możemy dbać o środowisko oszczędzając wodę czy prąd, co możemy zrobić żeby zapobiec wycinaniu drzew czy też jak dbać o otaczające nas zwierzęta i jak im pomagać. Nasze Przedszkolaki otrzymały książeczki edukacyjne, które będą im pomagać w utrwalaniu właściwych nawyków, jakie powinien posiadać każdy Przyjaciel Natury :)
Istrumentowy zawrót głowy :)

Misie bardzo lubią muzykę, dlatego postanowiliśmy wykonać własnoręcznie poszczególne instrumenty. Ryż, papierowe rolki i pudełka, butelki plastikowe, kleje, farby i mnóstwo innych plastycznych pomocy - to wszystko i wiele innych rzeczy zostało wykorzystanych, aby powstał efekt, który poniżej Państwu prezentujemy :)
Jak wygląda muzyka...?

Pewnego dnia nasze Misie na zajęciach  zilustrowały według własnej interpretacji muzykę poważną. Utwory jakie miedzy innymi słuchaliśmy to Vivaldii, Strauss, Chopin. Efekty pracy były bardzo oryginalne.
„Psia Edukacja”

1 marca do naszego przedszkola zawitał nietypowy gość, na którego wizytę z utęsknieniem czekały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.  Tym wspaniałym gościem okazał się pies o imieniu Blus. Blus jest psem rasy labrador, który wraz ze swoim opiekunem i zarówno trenerem bierze udział w zajęciach edukacyjnych, promujących program profilaktyczny „Bezpieczny Pies Bezpieczne Dziecko”. Pan prowadzący zajęcia w bardzo profesjonalny i dostępny dla dzieci sposób tłumaczył i prezentował najważniejsze informacje, które potrzebne są każdemu w bezpiecznym obcowaniu z psami. Opowiadał o emocjach jakie posiadają psy oraz jak je rozpoznawać, jak radzić sobie w sytuacjach zarówno trudnych kiedy spotykamy na swej drodze agresywnego psa, a także kiedy chcemy podejść do psa nieznajomego. Zajęcia pełne były zabaw i rozmów dających konkretne wskazówki jak dbać o psa, jak go zrozumieć i cieszyć się z możliwości spędzania czasu z tymi mądrymi zwierzętami.
Bardzo dziękujemy za wyczerpujące i bardzo dobrze zorganizowane zajęcia, które w pamięci naszych dzieci pozostaną na długą.
Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Wizyta jednej z mam z cyklu "Ciekawy świat dorosłych"
Gdzie mieszka zdrówko?

Odnaleźliśmy je w naszej sali w postaci pysznego soku z marchewki i jabłuszek, który wspólnie sporządziliśmy i oczywiście z wielkim apetytem wypiliśmy nie jeden kubeczek pełen witamin...
Polski sportowiec gościem Misiów

18 listapada 2016r. grupę Misiów zaszczycił swoją obecnością pan Tomasz Hamerlak - sportowiec, by poopowiadać dzieciom o tym co robi.
Tomasz Hamerlak - w polskiej reprezentacji od 1998r. Uczestnik czterech Letnich Igrzysk Paraolimpijskich: 2000, 2004, 2008, 2012 (2x).
Podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich 2004r. w Atenach zdobył brązowy medal w maratonie w klasie T54. W 2002r. zajął trzecie miejsce
w mistrzostwach świata na dystansie 5000m.
W roku 2005 zdobył tytuł Najlepszego Niepełnosprawnego Sportowca Roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Panu Tomaszowi gratulujemy osiagnięć i serdecznie dziękujemy za to miłe i uczące spotkanie - Nauczycielki wraz z dziećmi.
"Tydzień Marchewki"

17 listopada 2016r. nasze Przedszkolaki obchodziły uroczyście "Urodziny Marchewki". Oczywiście tradycjnie, jak co roku, dzieci przyszły ubrane w akcentach koloru pomarańczowego, by wspólnie z Nauczycielkami, panią Basią i panem Sebastianem tańczyć wesoło w "Marchewkowych rytmach". Ponadto, mieliśmy okazję spróbować marchewkę pod różnymi postaciami - ciasta marchewkowego, soku czy surówki serwowanej do obiadu :)