Misie
(grupa 4 i 5-latków)

Pierniczkowe warsztaty

Grupę Misiów w okresie przedświątecznym odwiedziła mamusia Emilki N. i zorganizowała dla przedszkolaków wspaniałe warsztaty pierniczkowe.
Pani Sylwia upiekła piękne pierniki w kształcie aniołków, które dzieci udekorowały według własnych pomysłów.
Jeszcze raz dziękujemy za niezapomniane zajęcia i wspaniałą atmosferę.
Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia wszystkie Przedszkolaki zostały zaproszone wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi do Biblioteki szkolnej.
Tam czekała na nie niespodzianka w postaci fantastycznie przygotowanego przedstawienia oraz zabaw z udziałem młodzieży szkolnej.
Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały i niezwykle udany Dzień Pluszowego Misia.
Kochamy czytać

Dzisiejszy dzień w grupie Misiów przebiegł w rytmie serduszkowych opowieści czytanych przez mamusię Małgosi.
Serdecznie dziękujemy pani Gabrysi za miło spędzony czas, przepełniony radością, uśmiechem i emocjami ukrytymi w maleńkich serduszkach Misiów.
Konkurs ,,Mój przyjaciel miś"

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z Grupy Misiów wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Mój przyjaciel miś". Przedszkolaki z pomocą rodziców wykonały bardzo pomysłowe i oryginalne prace, które zostały nagrodzone pamiątkowym dyplomem i słodką niespodzianką. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim przedszkolakom!
Misowe poczytanki...

Listopad to wyśmienity czas na naukę z literaturą dzieciecą. Misie miały okazję wysłuchać bajki z morałem, opowiadajacej o przygodach zwierzątek i ich zachowaniach w rożnych sytuacjach np. kiedy należy używać czarodziejskich słów: proszę, dziekuję, przepraszam.
Zatem, dziękujemy serdecznie mamusi Karolka J. za miło spędzony z nami czas.
Wizyta zwierząt egzotycznych

W październiku w naszym przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Dzieci miały okazję obejrzeć, poznać, a nawet dotknąć mięciutkie futro fretki, śliskie ciało ślimaka oraz aksamitną skórę węża. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu prezentowanych stworzeń. Pani prowadząca pokaz zwróciła szczególną uwagę na to, że należy szanować wszystkie zwierzęta, niezależnie od ich wyglądu.
Wizyta zwierząt egzotycznych oraz możliwość bliskiego kontaktu z nimi sprawiła wszystkim Przedszkolakom wielką radość.
Lubimy pomagać - "Marzeniowa Poczta"

Dzieci z Grupy Kotków wiedzą, że należy pomagać innym osobom. Cała grupa z chęcią wzięła udział w akcji charytatywnej "Marzeniowa Poczta". Akcja polega na pisaniu listów do chorych dzieci. Dzieci wraz z panią nauczycielką zredagowały list do chorej Lenki- ich rówieśnicy. Następnie wykonały śliczne laurki dla dziewczynki.
Wesołe zabawy plastyczne :)

Zajecia plastyczne należą do jednych z ulubionych aktywności Misiów. Tym razem z radosnymi minkami tworzyli wesołe muchomorki.
Z wizytą u Misiów...

W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom Rodzice z grupy Misiów w pochmurne październikowe dni czytali rozmaite opowiastki, rozweselające  dzieci i uczące ich odpowiedniego zachowania w rożnych sytuacjach.
Serdecznie dziekujemy mamie Emilki N. oraz Arturka W. za miło spędzony czas na odkrywaniu przygód bohaterów książek.
Jesienne prace plastyczne

Kącik przyrodniczy w Grupie Kotków jest pełen pięknych darów jesieni. Dzieci przyniosły do przedszkola między innymi kolorowe liście, żołędzie, kasztany, szyszki, a nawet wspaniałe dynie. Wykorzystujemy dary jesieni do różnorodnych działań. Przeliczamy dary jesieni, tworzymy
z nich zbiory, a także wykonujemy prace plastyczne. Niedawno przedszkolaki wykonały z kasztanów, szyszek i plasteliny wesołe ślimaczki.
Dzieci z niezwykłym zapałem i bardzo pomysłowo tworzyły jesienne ślimaki, na koniec zajęć zorganizowano piękną wystawkę tych prac.
Misie poznają witaminkowe owoce i warzywa =)
Grupa Misiów na magicznym dywanie lata do krainy wesołej zabawy oraz nauki ;)
,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę;
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie;
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!"
Wesołe zabawy Misiów :)