KOTKI
(
grupa 4 i 5-latków)

Wycieczka do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku - Białej

W jaki sposób powstają filmy rysunkowe dla dzieci? Na
pytanie z pewnością znają już odpowiedź dzieci z grupy Kotków, które w dniu 26 maja wybrały się do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. W tym magicznym miejscu Przedszkolaki miały okazję poznać proces powstawania bajki, a także obejrzeć przedmioty potrzebne do nakręcenia filmu rysunkowego. Dodatkową atrakcją była projekcja filmów rysunkowych w kinie mieszczącym się przy Studiu Filmów Rysunkowych. Dzieci będą długo pamiętać ten wyjątkowy wyjazd.
„Psia Edukacja”

1 marca do naszego przedszkola zawitał nietypowy gość, na którego wizytę z utęsknieniem czekały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.  Tym wspaniałym gościem okazał się pies o imieniu Blus. Blus jest psem rasy labrador, który wraz ze swoim opiekunem i zarówno trenerem bierze udział w zajęciach edukacyjnych, promujących program profilaktyczny „Bezpieczny Pies Bezpieczne Dziecko”. Pan prowadzący zajęcia w bardzo profesjonalny i dostępny dla dzieci sposób tłumaczył i prezentował najważniejsze informacje, które potrzebne są każdemu w bezpiecznym obcowaniu z psami. Opowiadał o emocjach jakie posiadają psy oraz jak je rozpoznawać, jak radzić sobie w sytuacjach zarówno trudnych kiedy spotykamy na swej drodze agresywnego psa, a także kiedy chcemy podejść do psa nieznajomego. Zajęcia pełne były zabaw i rozmów dających konkretne wskazówki jak dbać o psa, jak go zrozumieć i cieszyć się z możliwości spędzania czasu z tymi mądrymi zwierzętami.
Bardzo dziękujemy za wyczerpujące i bardzo dobrze zorganizowane zajęcia, które w pamięci naszych dzieci pozostaną na długą.
Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.
Pierniczkowy zawrót głowy w grupie Kotków

W przedświąteczny czas odwiedziła nas mama Emilki N. Dzieci dekorowały przygotowane pierniczkowe choinki.
W sali powstała magiczna atmosfera świątecznych przygotowań.
Świeta tuż, tuż...:)
Wizyta w bibliotece

Grupa kotków odwiedziła Publiczną Bibliotekę w Godziszce. Pani Sylwia przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat odpowiedniego zachowania w bibliotece, opowiedziała jakie to magiczne miejsce, skrywające wiele wspaniałych opowieści, bajek i baśni, które każdego mogą przenieść we wspaniały świat fantazji. Dzieci miały także okazję posłuchania bajek autorstawa R. Piątkowskiej.
"Tydzień Marchewki"

17 listopada 2016r. nasze Przedszkolaki obchodziły uroczyście "Urodziny Marchewki". Oczywiście tradycjnie, jak co roku, dzieci przyszły ubrane w akcentach koloru pomarańczowego, by wspólnie z Nauczycielkami, panią Basią i panem Sebastianem tańczyć wesoło w "Marchewkowych rytmach". Ponadto, mieliśmy okazję spróbować marchewkę pod różnymi postaciami - ciasta marchewkowego, soku czy surówki, samodzielnie przez siebie przyrządzonej :)
Wspólne czytanie z Rodzicami

W miesiącach październiku i listopadzie gościliśmy w swojej sali mamy, które przyszły poczytać bajki dzieciom.
Jak widać na zdjęciach była to ogromna przyjemność dla dzieci i ze skupieniem słuchały czytanych opowieści. Nam również było bardzo przyjemnie Państwa gościć :)

Serdeczne podziękowanie dla:

  • pani Małgorzaty Łętek, mamy Ani
  • pani Sylwii Nikiel, mamy Emilki
  • pani Anny Kowalczyk, mamy Pawełka
za życzliwość oraz miło spędzony wspólnie czas, podczas czytania bajeczek dla dzieci z grupy kotków.