KOTKI
(
grupa 3 i 4-latków)

Piknik w grupie Kotków
29 maja 2018r.

Nasze Kotki już dawno wyczekiwały pięknej pogody, aby móc wybrać się na piknik i w końcu się udało. Zabraliśmy koce, jedzenie, picie, odtwarzacz muzyki i dobry humor :) Naszą wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych :)
Dzień Otwarty
25 maja 2018r.

Pewnego piątkowego dnia do grupy Kotków zawitali Rodzice, na specjalne zaproszenie swoich dzieci oraz wychowawczyń.
Była to okazja do zobaczenia jak wygląda nauka poprzez zabawę w przedszkolu. Rodzice mieli okazję pobawić się ze swoimi dziećmi matematyką, pod różnymi postaciami -czy to cyferek, czy poprzez doskonalenie umiejętności liczenia do dziesięciu. Trzeba było skupić uwagę również na kierunkach, bo raz piłkę podawaliśmy w lewo, a raz w prawo....;) A więc jednym słowem - była to matematyka na wesoło!
W drugiej części spotkania nasze Kotki zaprosiły Rodziców na "Magiczny Dywan" , a więc interaktywną zabawę pobudzającą bodźce czuciowe, doskonalącą spotrzegawczość, logiczne myślenie oraz stwarzającą możliwość aktywnej zabawy. Całość spotkania podsumowana została filmem
z udziałem Wyjątkowych Aktorów, w którym Rodzice naszych Kotków mogli "zaglądnąć" na jeden dzień do Publicznego Przedszkola
w Godziszce.  Dziękujemy za obecność i wspólną zabawę:)
Wielkanoc tuż tuż...

Nasze Kotki miały przyjemność przed świętami gościć mamę Karolinki, panią Beatę, która przygotowała dla naszych przedszkolaków wspaniałe zajęcia. Karolinka wraz z mamą przygotowały dla dzieci bajkę o "Wędrującym jajeczku" , którą przedszkolaki słuchały z uwagą. Wraz z wizytą pani Beaty mieliśmy przyjemność gościć własnoręcznie zrobionego zajączka , który przyniósł dzieciom w swoim koszyczku słodkie pyszności. Dzieci w ramach podziękowania przygotowały dla mamy Karolinki pokolorowane przez siebie jajka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Beacie za wspaniałe zajęcia i wesołą zabawę:)
Walentynki, zajęcia plastyczne i inne zabawy w mroźne dni u Kotków :)
Meksykańska zabawa u Kotków :)

Pewnego zimowego dnia w przedszkolu u kotków można było mocno poczuć klimat karnawału, a konkretniej w stylu meksykańskim.
Kolorowe kapelusze, okulary, muzyka i tańce - czyli ogrom uśmiechu i wspaniałej zabawy :)
Świąteczne Kotki :)
„Wizyty w szkolnej bibliotece i Dzień Pluszowego Misia”

O tym, że książka powinna towarzyszyć każdemu dziecku już od najmłodszych lat wiemy wszyscy, ale nie zawsze doceniamy jej bogate
i wszechstronne oddziaływanie niemalże na każdy aspekt rozwojowy naszych dzieci. Biorąc pod uwagę jakie korzyści niesie ze sobą obcowanie
z książką, współpracujemy intensywnie z naszą biblioteką szkolną.
Przedszkolaki biorą udział w częstych wizytach w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, a także uczestniczą w ważnych wydarzeniach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Jednym z takich spotkań było wspólne świętowanie „Dnia Pluszowego Misia” w zaciszu bibliotecznym. Dzieci poznały bohaterkę serii książeczek „Misia Marysia” oraz miały możliwość wspólnej zabawy i sesji zdjęciowej z Misiem. Trafiające w gust dzieci prezentacje multimedialne przybliżające świat książki sprawiają, że każde odwiedziny w bibliotece są atrakcyjnym przeżyciem.
Serdecznie dziękujemy pani Marzenie bez której inicjatywy, otwartości i kreatywności nie mielibyśmy sposobności korzystać z powyższych atrakcji :) 
"Rączki Czyścioszki" czyli teatrzyk według pomysłu własnego :)

Dobrze wiemy, że dbanie o higienę to ważna sprawa, dlatego też pewnego grudniowego dnia nasze najmłodsze Przedszkolaki wraz z Kotkami zostały zaproszone na przedstawienie w wykonaniu swoich Nauczycielek :) Głównym bohaterem teatrzyku był Franio, jego Rączki oraz pan Doktor, który zwrócił naszym podopiecznym uwagę na to, jak istotne jest dbanie o higienę, by nie chorować. 
Pani Zima zawitała... :)

...a chociaż tylko na kilka dni to zdążyliśmy to wykorzystać :) Aniołki na śniegu, próby ulepienia bałwanka, robienie śniegowych kul lub po prostu biała radość - tak wyglądały zabawy na śniegu naszych Kotków.
Wizyta zwierząt egzotycznych

W październiku w naszym przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Dzieci miały okazję obejrzeć, poznać, a nawet dotknąć mięciutkie futro fretki, śliskie ciało ślimaka oraz aksamitną skórę węża. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu prezentowanych stworzeń. Pani prowadząca pokaz zwróciła szczególną uwagę na to, że należy szanować wszystkie zwierzęta, niezależnie od ich wyglądu.
Wizyta zwierząt egzotycznych oraz możliwość bliskiego kontaktu z nimi sprawiła wszystkim Przedszkolakom wielką radość.
Magiczny Dywan...

...a więc i magiczna zabawa :) Dla naszych Kotków zajęcia z udziałem interaktywnego dywanu to ogrom uśmiechu i radości. Wiele różnorodnych gier a zarazem atrakcji sprawiają, że nasze przedszkolaki chcą jeszcze więcej. Dywan interaktywny to świetny sposób spędzania czasu w przedszkolu, zwłaszcza kiedy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą aktywnie spędzać czas, ćwiczyć refleks, spostrzegawczośc, logiczne myślenie, szybkość i zwinność. Ponadto, taka forma spędzania czasu to świetny sposób na wspólną zabawę, integrującą dzieci, jak również pobudzającą do działania nawet najbardziej nieśmiałe przedszkolaki :)
Owoce i warzywa - tak właśnie zdrowie się nazywa :)

Nasze przedszkolaki w ramach codziennych zajęć uczą się, jak istotną rolę w odżywanianiu odgrywają właśnie warzywa i owoce.
Aby ,,zaprzyjaźnić" dzieci z tymi produktami, oprócz różnego rodzaju pogadanek, wierszyków, piosenek i zabaw, stwarzamy im okazje, aby mogły  popracować z nimi również w ramach zajęć plastycznych. Dzieci tworzyły własny sad owocowy, dzięki czemu miały okazję "pobrudzić" się nieco farbkami, malując sylwetę drzewa, a później z kolorowej bibuły naklejać na nim owoce - jabłka, gruszki i śliwki.
Z kolei "Wesołe Kartofelki" - bo tak nazwaliśmy naszą pracę ;) dały dzieciom  możliwość zabawy z warzywami takimi jak: ziemniak, sałata, koperek, marchew i pietruszka.
Ponadto, każdy Kotek przynosząc już swojego ziemniaka do przedszkola, miał przygotowane dla niego wymyślone przez siebie imię.
Efekty prezentujemy poniżej :)
Sala Doświadczania Świata
Zabawy ruchowe, czyli gimnastyka u naszych Kotków :)

Drewniana ścieżka ćwicząca równowagę i rozwijająca zmysły, kolorowy tunel "dżdżownica", poduszki z cyferkami oraz wiele innych propozycji - tak wygląda wychowanie fizyczne u naszych średniaków ;) Dzięki przystępnej formie "toru przeszkód" każde dziecko chętnie podejmuje aktywność ruchową, co sprawia, że dzieci rozwijają się w sferze fizycznej, mając przy tym jednocześnie doskonałą zabawę.
Zajęcia dydaktyczne oparte na zabawie.

Nasze Kotki codziennie bardzo aktywnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Poprzez zabawę nabywają nową wiedzę oraz umiejętności. Dostosowane do wieku oraz możliwości dziecka poszczególne rodzaje zabaw i zajęć, kształtują poszczególne sfery rozwojowe, a jednocześnie sprawiają, że dzieci chętnie podejmują działania, ucząc się przy tym cierpliwości i współpracy z innymi.
Zabawy swobodne Kotków :)