KOTKI
(
grupa 3-latków)

"Jasełka i Wigilijka przedszkolna"
17 grudnia w grupie Kotków odbyła się Wigilijka grupowa.W świąteczny klimat wprowadziły nas wspaniałe występy dzieci, a przygotowane przez panie kucharki potrawy smakowicie prezentowały się na naszym stole, tworząc niepowtarzalną atmosferę ;)
"Zwierzątka rozdają prezenty od Mikołaja"
7 grudnia odbył się spektakl teatralny z okazji mikołajek. Przedstawienie przygotowali rodzice przedszkolaków. Spektakl związany był ze zwierzątkami z zoo, które przybyły do naszego przedszkola z pięknymi paczkami od Mikołaja. Dzieci z radością oglądały wesołe przedstawienie, a także bawiły się razem z niecodziennymi gośćmi.
"Światowy Dzień Pluszowego Misia"
Pewnego listopadowego dnia wszystkie dzieci z Grupy Kotków zjawiły się w przedszkolu ze swoimi pluszowymi misiami. Powodem wizyty pluszaków był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci miały okazję przedstawić kolegom i koleżankom swoje misie oraz wesoło pobawić się z nimi w trakcie zajęć ruchowych i tanecznych. Każde dziecko wykonało również papierowego misia, którego rodzice mogli podziwiać w galerii prac plastycznych.
"W Kuchniolandii" - ozdabianie pierniczków bożonarodzeniowych.
Początkiem grudnia Grupa Kotków brała udział w nietypowych warsztatach ,,W Kuchniolandii”. Każdy przedszkolak otrzymał strój kucharza, czyli specjalny czepek na głowę oraz fartuszek. W tych strojach dzieci miały okazję samodzielnie udekorować pierniczki przy użyciu kolorowych lukrów oraz cukierków. Pięknie ozdobione pierniki przedszkolaki zabrały do domu wraz z pamiątkowym dyplomem.
"Święto marchewki"
W listopadzie Grupa Kotków zaprzyjaźniła się z marchewką, ponieważ obchodziliśmy Święto Marchwi. W tym wyjątkowym tygodniu odbyły się liczne zabawy i konkursy, których tematyka związana była z marchewką. Urządziliśmy nawet bal marchewkowy. Dzieci miały okazję samodzielnie przyrządzić surówkę z marchwi, a także skosztować pysznego ciasta marchewkowego upieczonego przez panie kucharki.