KOTKI
grupa 3 i 4-latków)

Świąteczne Kotki :)
„Wizyty w szkolnej bibliotece i Dzień Pluszowego Misia”

O tym, że książka powinna towarzyszyć każdemu dziecku już od najmłodszych lat wiemy wszyscy, ale nie zawsze doceniamy jej bogate
i wszechstronne oddziaływanie niemalże na każdy aspekt rozwojowy naszych dzieci. Biorąc pod uwagę jakie korzyści niesie ze sobą obcowanie
z książką, współpracujemy intensywnie z naszą biblioteką szkolną.
Przedszkolaki biorą udział w częstych wizytach w ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom”, a także uczestniczą w ważnych wydarzeniach przygotowanych przez panią bibliotekarkę. Jednym z takich spotkań było wspólne świętowanie „Dnia Pluszowego Misia” w zaciszu bibliotecznym. Dzieci poznały bohaterkę serii książeczek „Misia Marysia” oraz miały możliwość wspólnej zabawy i sesji zdjęciowej z Misiem. Trafiające w gust dzieci prezentacje multimedialne przybliżające świat książki sprawiają, że każde odwiedziny w bibliotece są atrakcyjnym przeżyciem.
Serdecznie dziękujemy pani Marzenie bez której inicjatywy, otwartości i kreatywności nie mielibyśmy sposobności korzystać z powyższych atrakcji :)
"Rączki Czyścioszki" czyli teatrzyk według pomysłu własnego :)

Dobrze wiemy, że dbanie o higienę to ważna sprawa, dlatego też pewnego grudniowego dnia nasze najmłodsze Przedszkolaki wraz z Kotkami zostały zaproszone na przedstawienie w wykonaniu swoich Nauczycielek :) Głównym bohaterem teatrzyku był Franio, jego Rączki oraz pan Doktor, który zwrócił naszym podopiecznym uwagę na to, jak istotne jest dbanie o higienę, by nie chorować.
Pani Zima zawitała... :)

...a chociaż tylko na kilka dni to zdążyliśmy to wykorzystać :) Aniołki na śniegu, próby ulepienia bałwanka, robienie śniegowych kul lub po prostu biała radość - tak wyglądały zabawy na śniegu naszych Kotków.
Wizyta zwierząt egzotycznych

W październiku w naszym przedszkolu odbył się pokaz zwierząt egzotycznych. Dzieci miały okazję obejrzeć, poznać, a nawet dotknąć mięciutkie futro fretki, śliskie ciało ślimaka oraz aksamitną skórę węża. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o życiu prezentowanych stworzeń. Pani prowadząca pokaz zwróciła szczególną uwagę na to, że należy szanować wszystkie zwierzęta, niezależnie od ich wyglądu.
Wizyta zwierząt egzotycznych oraz możliwość bliskiego kontaktu z nimi sprawiła wszystkim Przedszkolakom wielką radość.
Magiczny Dywan...

...a więc i magiczna zabawa :) Dla naszych Kotków zajęcia z udziałem interaktywnego dywanu to ogrom uśmiechu i radości. Wiele różnorodnych gier a zarazem atrakcji sprawiają, że nasze przedszkolaki chcą jeszcze więcej. Dywan interaktywny to świetny sposób spędzania czasu w przedszkolu, zwłaszcza kiedy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą aktywnie spędzać czas, ćwiczyć refleks, spostrzegawczośc, logiczne myślenie, szybkość i zwinność. Ponadto, taka forma spędzania czasu to świetny sposób na wspólną zabawę, integrującą dzieci, jak również pobudzającą do działania nawet najbardziej nieśmiałe przedszkolaki :)
Owoce i warzywa - tak właśnie zdrowie się nazywa :)

Nasze przedszkolaki w ramach codziennych zajęć uczą się, jak istotną rolę w odżywanianiu odgrywają właśnie warzywa i owoce.
Aby ,,zaprzyjaźnić" dzieci z tymi produktami, oprócz różnego rodzaju pogadanek, wierszyków, piosenek i zabaw, stwarzamy im okazje, aby mogły  popracować z nimi również w ramach zajęć plastycznych. Dzieci tworzyły własny sad owocowy, dzięki czemu miały okazję "pobrudzić" się nieco farbkami, malując sylwetę drzewa, a później z kolorowej bibuły naklejać na nim owoce - jabłka, gruszki i śliwki.
Z kolei "Wesołe Kartofelki" - bo tak nazwaliśmy naszą pracę ;) dały dzieciom  możliwość zabawy z warzywami takimi jak: ziemniak, sałata, koperek, marchew i pietruszka.
Ponadto, każdy Kotek przynosząc już swojego ziemniaka do przedszkola, miał przygotowane dla niego wymyślone przez siebie imię.
Efekty prezentujemy poniżej :)
Sala Doświadczania Świata
Zabawy ruchowe, czyli gimnastyka u naszych Kotków :)

Drewniana ścieżka ćwicząca równowagę i rozwijająca zmysły, kolorowy tunel "dżdżownica", poduszki z cyferkami oraz wiele innych propozycji - tak wygląda wychowanie fizyczne u naszych średniaków ;) Dzięki przystępnej formie "toru przeszkód" każde dziecko chętnie podejmuje aktywność ruchową, co sprawia, że dzieci rozwijają się w sferze fizycznej, mając przy tym jednocześnie doskonałą zabawę.
Zajęcia dydaktyczne oparte na zabawie.

Nasze Kotki codziennie bardzo aktywnie uczestniczą w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Poprzez zabawę nabywają nową wiedzę oraz umiejętności. Dostosowane do wieku oraz możliwości dziecka poszczególne rodzaje zabaw i zajęć, kształtują poszczególne sfery rozwojowe, a jednocześnie sprawiają, że dzieci chętnie podejmują działania, ucząc się przy tym cierpliwości i współpracy z innymi.
Zabawy swobodne Kotków :)