Wydarzenia przedszkolne
2016/2017

Festyn Rodzinny 11.06.2017

      Dnia 11 czerwca w Publicznym Przedszkolu w Godziszce odbył się Festyn Rodzinny, na który zostali zaproszeni rodzice dzieci
z przedszkola i wszyscy mieszkańcy Godziszki. Uroczystość rozpoczęła się pysznym obiadem rodzinnym, a po nim odbyła się Akademia
z udziałem przedszkolaków, gdzie mogliśmy podziwiać talenty naszych dzieci. Poziom obejrzanych występów był bardzo wysoki- dzieci śpiewały
piosenki, tańczyły regionalne i nowoczesne tańce, recytowały wiersze. W tym dniu świętowaliśmy również Dzień Mamy i Taty,
a więc część artystyczna dedykowana była przede wszystkim rodzicom. Dzieci z najstarszych grup przedszkolnych żegnały się z przedszkolem wierszami i piosenkami, a na koniec zatańczyły pięknie taniec „Polonez” i otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola. Po części artystycznej na uczestników festynu czekało wiele atrakcji. Był kiermasz prac plastycznych wykonanych przez dzieci przedszkolne, malowanie twarzy
i tatuaże, malowanie kredą na betonie, warsztaty ceramiczne, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu prowadzone przez animatorkę- panią Katarzynę Pasierbek. Ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych cieszył się kącik paleontologa i zoologa, w którym ze skamieniałości można było samodzielnie wydobyć własnego dinozaura. Dwa razy w czasie Festynu uczestnicy mieli okazję obejrzeć śmieszny teatrzyk pacynek pt. „Kopciuszek- parodia” w wykonaniu nauczycielek przedszkola. Podczas Festynu odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów, a dla spragnionych słodkości było stoisko z fontanną czekoladową. Odbył się miniturniej piłki nożnej z udziałem naszych przedszkolaków, a w sali gimnastycznej zawody sportowe dla rodzin, prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej w Godziszce. W czasie całej imprezy uczestnicy mogli korzystać ze stoisk z możliwością zakupu posiłków: potraw z grilla, ciast, kawy, herbaty, zimnych napojów i lodów. Jak co roku, festyn stwarzał również okazję do integracji rodzin i pracowników placówki, wspólnych rozmów, żartów i miłego spędzenia popołudnia.


Dzień Dziecka 1.06.2017
"Owocowym Tropem"

Dzień Dziecka kolejny raz dla naszych Przedszkolaków był ogromną przygodą. Tym razem Nauczycielki przygotowały dla swoich podopiecznych "podchody", a więc poszukiwanie skarbu na świeżym powietrzu. Jednakże, aby umysł dobrze pracował najpierw  należy zjeść bogaty w witaminy posiłek. I tak też wszystkie dzieci, pod okiem opiekunów, przygotowywały składniki do sałatki owocowej: Pszczółki kroiły banany, Kotki winogrona, Słoneczka jabłka, a Misie zrobiły zdrowy i pyszny sok pomarańczowy.
Co się zrobi samemu chętniej się zje - i tak było również w przypadku sałatki wykonanej przez naszych podopiecznych. Po zjedzonym (do ostatniego owocu) drugim śniadaniu nasze dzieci popędziły do swoich sal, gdzie czekały na nie pierwsze wskazówki dotyczące ukrytego skarbu. Następnie dzieci wyruszyły wskazanymi w zagadkach ulicami, poszukując kolejnych instrukcji. Skarb okazał się być ukryty na naszym przedszkolnym placu zabaw, a tym skarbem były same pyszności, a więc to co nasze dzieci lubią najbardziej :)
"To był najlepszy Dzień Dziecka" , "Ale nam Panie zrobiły super niespodziankę" - takie komentarze oraz uśmiechy na twarzach naszych podopiecznych wystarczą, aby utwierdzić się w przekonaniu, iż "Owocowym Tropem" to był strzał w dziesiątkę na ten wyjątkowy dzień :)

DZIEŃ OTWARTY 2017

13 maja 2017r. do naszego przedszkola zaproszone zostały wszystkie nowo przyjęte Przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z salami przedszkolnymi, nauczycielkami i pracownikami przedszkola.
Do dyspozycji naszych nowych Przedszkolaków były wszystkie możliwe zabawki, a że było ich zbyt wiele jak na jeden raz, dało się zauważyć, że żadne dziecko ani przez chwilę się nie nudziło :)
Dzień  zaliczamy do udanych, a na naszych nowych Przedszkolaków czekamy we wrześniu :)
Gminny Konkurs "EKO GRANIE - WIOSENNE MUZYKOWANIE"

25 kwietnia rozstrzygnięto Gminny Konkurs, w którym to nasze najstarsze Przedszkolaki bardzo aktywnie i chętnie wzięły udział.
Podczas oceniania prac wzięto pod uwagę samodzielność wykonania pracy, pomysłowość w wykorzystaniu materiałów wtórnych oraz funkcjonalność i wierność oddtworzenia instrumentu. Na wszystkich uczestników konkursu czekały nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Wielkanoc 2017

Każde nadchodzące uroczystości w naszym przedszkolu mają odzew w codzienności i poprzedzają je stosowne przygotowania. Nie sposób by było nie zrobić tego również na Wielkanoc... . Nasze Przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach, który miały na celu przybliżyć im charakter nadchodzących wydarzeń, jak również wprowadzić w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Wiele przeprowadzonych rozmów, zajęć, wykonanych prac plastycznych pozwoliło kolejny raz naszym dzieciom poznać lub przypomnieć sobie o tradycjach związanych
z obchodzonymi świętami. Dzięki Kiermaszowi Świątecznemu kolejny raz Rodzice wsparli naszą akcję, z której dochody ponownie zostaną przeznaczone na potrzeby naszych Przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy!
Nie sposób również nie pochwalić się pracą plastyczną, którą wykonały nasze najmłodsze dzieci wraz z nauczycielkami na konkurs plastyczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach, a która to zdobyła wyróżnienie na tle 70-ciu inych prac zgłoszonych do konkursu w najmłodszej kategorii wiekowej.
Efekty naszych wielkanocych działań możecie Państwo obejrzeć poniżej:)
Wizyta w Bibliotece - "Smerfowe Przedstawienie"

Pewnego dnia nasze Przedszkolaki dostały wyjątkowe zaproszenie...a konkretniej Gimnazjaliści przygotowali dla naszych dzieci wspaniałe "Smerfowe Przedstawienie". Był to barwny i fantastyczny spektakl, w który widać, że gimnazjalna młodzież włożyła bardzo wiele trudu.
Piękne smerfne kukiełki, wspaniała gra młodych aktorów, piękna sceneria i niepowtarzalna atmosfera - to wszystko razem dało wspaniały efekt w postaci uśmiechu na twarzach i ogromu wrażeń u naszych Przedszkolaków :)
BARDZO DZIĘKUJEMY NASZYM GIMNAZJALISTOM ZA TEN MIŁY GEST DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW :) 
Dzień Babci i Dziadka 6.02.2017

Nasze Przedszkolaki bardzo długo wyczekiwały tego dnia. Wiele prób, nauka i śpiewanie piosenek, ćwiczenie swoich ról - to wszystko musiało się odbyć, aby grupy Słoneczek i Pszczółek mogły wystąpić przed swoją ukochaną Babcią i Dziadkiem. Gdy nadszedł już dzień uroczystości dzieci cały czas odliczały godziny do przyjścia swoich Dziadków i Babć. I wreszcie gdy nadeszła godzina 14:00 wszystkie dzieci z obu grup udały się w pięknych strojach na salę gimnastyczną, by zaprezentować się przed tak liczną publicznością. Chociaż towarzyszył wszystkim stres - w końcu dla niektórych dzieci był to pierwszy raz na scenie, przed taką widownią - każdy zaprezentował się z jak najlepszej strony, co zaowocowało ogromem oklasków na koniec:)

Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym Rodzicom za upieczenie ciast, pomoc na sali i kuchni, a także po samej urozystości. DZIĘKUJEMY rownież mamie Wojtusia za pomoc w przygotowaniu pięknych strojów dla grupy Słoneczek :)
Karnawałowa zabawa czyli wielki bal naszych Przedszkolaków 31.01.2017r.

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci,
którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe.  31 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.
Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu miały miejsce ostatnie poprawki strojów, dzięki czemu nasze dzieci zamieniły się już w pełni w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, kowbojów, batmanów, piratów, skrzatów
oraz wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było trudno. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach,
a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech oraz spontaniczna aktywność dzieci. W czasie balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane, jak zawsze, przez swoich Rodziców.

Serdecznie dziękujemy zaangażowanym Rodzicom za uświetnienie uroczystości pysznymi wypiekami :)
Zimowe zabawy na śniegu

Kiedy przychodzi prawdziwa zima to i prawdziwie szczęśliwe stają się nasze Przedszkolaki. Mnóstwo radości a zarazem możliwości spędzania czasu na śniegu - to nigdy się nie znudzi :)
Sala Doświadczania Świata w naszym przedszkolu

Niezwykła, specjalnie wyposażona sala, która ma na celu stymulowanie zmysłów. Skierowana jest do dzieci w każdym wieku, a jej zastosowanie zmienia się z wiekiem dziecka. Głównym celem jest poznawanie i doświadczanie świata przez zmysły, a różnorodne urządzenia znajdujące się w sali stymulują rozwój wzroku,słuchu czy dotyku. Dziecko poddawane jest wpływowi bodźców dźwiękowych,świetlnych i mechanicznych, co pomaga to w terapii różnorodnych zaburzeń jak np. Zespół Aspergera, fobie, nerwice, nadpobudliwość ruchowa czy nieśmiałość. Sala Doświadczania Świata to dla naszych dzieci przede wszystkim atrakcyjna forma spędzania  czasu, miejsce wypoczynku, relaksu, motywacja dziecka do aktywności, zwiększenie możliwości odbioru różnorodnych bodźców (rozwijanie procesów poznawczych), wywoływanie zadowolenia i poczucia bezpieczeństwa, ułatwianie pokonywania lęków czy też zwiększanie chęci do nawiązywania kontaktów.
Wigilia 2016

Nasze przedszkolaki długo przygotowywały się do obchodzenia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz tego, że wykonywały piękne świąteczne ozdoby przygotowywały się równocześnie do wspólnego wystąpienia wigilijnego w przedszkolu. Piękne ubrane dzieci zaszczyciły nas licznie swoją obecnością w tym dniu. Swoim wystąpieniem w jasełkowym przedstawieniu wniosły mnóstwo pozytywnych emocji,
a poźniej przy wigilijnym stole, wspólnie z nauczycielkami, dyrekcją i wszystkimi pracownikami przedszkola świętowały nadchodzące Boże Narodzenia, w oprawie pięknych i nastrojowych kolęd. 
Mikołajki

6 grudnia 2016r. do naszych przedszkolaków zawitał Mikołaj. Jednakże, oprócz tej wspaniałej wizyty, na którą dzieci czekały z utęsknieniem, dla wszystkich dzieci przygotowana została wspaniała niespodzianka w postaci "piernikowego" przedstawienia :)
 Po przedstawieniu główną rolę przejął sam Mikołaj, wręczając grzecznym dzieciom prezenty. Na sam koniec wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Serdecznie dziękujemy Mikołajowi, jego pomocnikom oraz panu Sebastianowi Chmielowi wraz z całą ekipą za uświetnienie dzieciom, jak również nam dorosłym, swoją obecnością tego dnia i jak zwykle za ogromną pomysłowość i kreatywność.
Ogromne podziękowania również dla Rodziców, którzy towarzyszyli nam w tym dniu, a jednocześnie pomogli przy organizacji tejże wizyty Mikołaja.
Zabawa andrzejkowa

28 listopada 2016r. na nasze przedszkolaki czekało moc atrakcji, a konkretniej wspaniała zabawa z okazji Andrzejek na sali gimnastycznej.
Atmosferę uświetnili wspaniali prowadzący, skoczna muzyka i wiele bardzo udanych zabaw. Dzieci bawiły się świetnie, a po 1.5h zabawie wcale nie miały dość. Oczywiście jak na dobrą zabawę przystało był i słodki poczęstunek podczas krótkiej przzerwy, za który serdecznie dziękujemy zaangażowanym Rodzicom.
Przedstawienie teatralne "Straszydełko" w wykonaniu p. Teresy Popławskiej

18 listopada 2016r. w naszym przedszkolu zagościł teatrzyk pani Teresy Popławskiej pt. "Straszydełko". Pełnie humoru przedstawienie sprawiło, że dzieci całkowicie zasłuchały się w przygodach bohaterów spektaklu. Dużo śmiechu, emocji i radości - tak w kilku słowach można określić reakcje naszych przedszkolaków na przygotowany spektakl.
Bardzo dziękujemy za te pełne emocji chwile pani Teresie, która jak zwykle wykazała się ogromnym talentem i kreatywnością, a zarazem ogromnym profesjonalizmem w tym, co robi.
Wyjazd do Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej na spektakl "Jaś i Małgosia"

28 października 2016r. starsze grupy Kotków, Misiów i Słoneczek pojechały do do BCK-u na przedstawienie teatralne. Już od rana dzieciom towarzyszyły duże emocje i nie mogły się doczekać spektaklu. Przedstawienie bardzo im się podobało, co widać było po ich zadowolonych buziach, gdy wróciły do przedszkola.
Więcej informacji na temat przedstawienia na stronie: http://www.in-art.wroclaw.pl/services-view/jas-i-malgosia/

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy towarzyszyli nam w tej wycieczce.
Święto Pieczonego Ziemniaka
3.10.2016r. nasze Przedszkolaki świętowały "Dzień Pieczonego Ziemniaka".
Najpierw dla naszych dzieci przygotowane zostały uroczyste tańce i zabawy na salce korekcyjnej, a później, jak to przystało na dobrą uroczystość, zajadały się pieczonymi ziemniaczkami z masełkiem :)