Wydarzenia przedszkolne
2018/2019

"Czerwony Kapturek" - przedstawienie kukiełkowe 
w wykonaniu klasy VI a Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Godziszce. 
FESTYN RODZINNY 2019 W GODZISZCE

09.06.2019r. w Publicznym Przedszkolu w Godziszce odbył się Festyn Rodzinny. 
Najpierw miała miejsce uroczysta akademia, na której przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności zarówno recytatorskie jak i taneczno-wokalne. Nie zabrakło również wzruszających wierszyków z okazji dnia mamy i taty. Na koniec akademii uroczyście pożegnano najstarsze przedszkolaki, które otrzymały piękne dyplomy na zakończenie ostatniego roku w przedszkolu. 
W trakcie Festynu można było również pokibicować w czasie turnieju piłki nożnej w ramach akademii małego piłkarza „tiki-taka”, pobawić się przy muzyce podczas animacji na świeżym powietrzu oraz skorzystać z mnóstwa pysznych 
i wesołych atrakcji zarówno dla dzieci jak i rodziców m.in. takich jak kawiarenka, grill, wata cukrowa, fontanna czekoladowa czy pyszne, dające schłodzenie w tym gorącym dniu lody. 
Na pewno to niedzielne popołudnie długo jeszcze będzie gościć w pamięci naszych przedszkolaków. 
Spotkanie z p. Renatą Piątkowską - autorką bajek dla dzieci

27 maja 2019r. nasze przedszkolaki z najstarszych grup miały ogromną i wyjątkową okazję spotkania z pisarką. Zagościła u nas Pani Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci. Pani Renata wraz ze specjalnym gościem - lektorką - panią Malwiną przybliżyły dzieciom fantastykę oraz korzyści płynące z czytania literatury. Dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez zawodową lektorkę, wysłuchać opowieści pani Renaty związanej z zawodem, który wykonuje, a na koniec mogły zadawać pisarce pytania oraz zdobyć książkę z autografem pani Renaty Piątkowskiej. Z pewnością spotkanie to uświadomiło dzieciom jak przyjemne jest obcowanie z książkami i że warto często sięgać po książki. Serdecznie dziękujemy za to wyjątkowe spotkanie.
„Szczypta Afryki” w Publicznym Przedszkolu w Godziszce

16 maja 2019r. do Przedszkola w Godziszce zawitały afrykańskie klimaty w postaci warsztatów, połączone z zabawą i grą na bębnach. 
Zajęcia z tymi atrakcyjnymi i nietuzinkowymi instrumentami, które towarzyszyły ludziom od początku istnienia muzyki przybliżyły naszym przedszkolakom historię powstania egzotycznych instrumentów, sposób ich wykonania i miejsce powstania oraz jakie znaczenie mają 
w świetle muzycznym i w życiu ludzi. Wielką radość podczas spotkania sprawiła dzieciom wspólna gra na bębnach, która rozbudziła ich kreatywność, ale przede wszystkim była wspaniałą zabawą i możliwością poznania nowych dźwięków.
Udział Przedszkolaków z Godziszki w II Wiosennym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Buczkowicach
5.04.2019r.

„Owocowe witaminki” – pod takim tytułem dzieci z grupy 5 i 5/6- latków uroczyście i wesoło reprezentowały Publiczne Przedszkole 
w Godziszce na II Wiosennym Festiwalu Kultury Dziecięcej w Buczkowicach pt.: „Dom moje miejsce na ziemi”. 
Uroczystość odbyła się w Domu Kultury „SOKOLNIA” w Buczkowicach. Na Festiwalu przedszkolaki z Godziszki miały okazję zaprezentować swoje zdolności aktorskie, muzyczne i taneczne. Zatańczyły wesołe układy taneczne, w tym między innymi poleczkę oraz choreografię do walczyka wiedeńskiego. Udział w Festiwalu miał na celu rozwijać oraz pobudzać zdolności wokalno-taneczne u dzieci oraz recytatorskie co w efekcie ma za zadanie doskonalić szeroko pojęte kompetencje kluczowe, w tym społeczne u naszych przedszkolaków. 
Powitanie wiosny
21.03.2019r.

Wraz z przyjściem nowej pory roku - wiosny zyskaliśmy doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie
ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, w salach zazieleniły się kąciki przyrody założone przez nauczycielki
i dzieci. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – żonkile, hiacynty i cebule, z których wyrastał szczypiorek.
 Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Witając wiosnę, 21 marca przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Godziszce zaraz po drugim śniadaniu zebrały się w szatni przedszkolnej, aby ze zrobioną wcześniej Marzanną wyruszyć na pożegnanie zimy, a tym samym powitanie wiosny. Wszystkie dzieci przemaszerowały pochodem po ulicach Godziszki, trzymając w rękach wiosenne symbole. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu przy muzyce.
Podczas zabawy dzieci symbolicznie pożegnały wraz z Marzanną zimę po czym, poprzez śpiew, wierszyki 
i taniec miały okazję przywoływać wiosnę. 
Bal karnawałowy
23.01.2019r.
Dzień Babci i Dziadka
22.01.2019r.
Zabawy na śniegu
Zabawa andrzejkowa 2018
Dzień Pluszowego Misia
Występ grupy Misiów i Słoneczek z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległosći
dla klasy III szkoły podstawowej.
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie  - przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek
9.11.2018r. 
Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
8.11.2018r.

W czwartek 8 listopada w naszym Przedszkolu odbył się uroczysty Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę.
Wspólnie z dyrekcją Przedszkola zgromadziliśmy się w sali, wysłuchaliśmy wierszy i piosenek oraz odśpiewaliśmy Hymn Polski. 
POLSKA MOJA OJCZYZNA
17.10.2018r.

W ramach Rocznego Planu Pracy Publicznego Przedszkola w Godziszce „Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka”
 realizowane są różnorodne temty związane z naszą Ojczyzną. Staramy się kłaść nacisk na wykorzystanie u naszych przedszkolaków potencjału wyobraźni małego dziecka, dużej wrażliwości emocjonalnej i zaciekawienia światem, a to wszystko ma w efekcie sprzyjać kształtowaniu obrazu ojczyzny, który pozostaje na całe życie. W tym celu mieliśmy okazje gościć w naszym przedszkolu Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS, która woparciu o program "Przyjemność, nie nuda" wdrażała u dzieci zainteresowanie wiedzą o Polsce. Przedszkolaki miały możliwość przypomnieć sobie symbole narodowe, w ciekawy sposób doskonaliły wiedzę o naturalnych zasobach naszego kraju, poznawały znane postacie oraz ich dokonania dla naszego kraju. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa w mundurach lotników Dywizjonu 303 wykonanych przez krawców, szyjących na potrzeby profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych.
,,Święto Pieczonego Ziemniaka"
5.10.2018r.

Jak co roku o tej porze, wokół naszego przedszkola pachnie ogniskiem i pieczonymi ziemniakami. Rozpalono ogromne ognisko, wokół którego zebrały się przedszkolaki. Panie przybliżyły dzieciom temat uprawy ziemniaków, ich walorów smakowych oraz ich znaczenia w codziennej diecie. Uświadomiono również wychowankom, znaczenie zasad bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas palenia ogniska. Nie obyło się również bez muzyki, gier i wspólnych zabaw. Wielką frajdą było również jedzenie pieczonych ziemniaków w gronie rówieśników, które wszystkim bardzo smakowały. W salach panie zorganizowały zajęcia plastyczne, których głównym bohaterem był nasz poczciwy ziemniak.
Ogólnie było smacznie, wesoło i zabawnie :)