Wydarzenia przedszkolne
2017/2018

Dyżur wakacyjny 2018
Wycieczka do Chlebowej Chaty w Górkach Małych 
grupy: Kotków, Misiów, Słoneczek
18.06.2018r.
Przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez Nauczycielki pt. "Bajkowa draka"
Wizyta Kotków i Pszczółek w Bibliotece
zaproszenie na przedstawienie o Smoku Wawelskim w wykonaniu klasy I
Festyn Rodzinny 2018
10.06.2018r.
Dzień Dziecka 2018
29.05.2018r.

W naszym Przedszkolu Dzień Dziecka świętowaliśmy nieco wceśniej niż wskazuje kalendarz ;) Przedszkolaki zostały zaproszone na salę gimnastyczną, gdzie przy kolorowych balonach i serpentynach mogły poczuć atmosferę tego święta. Pani Kasia Pasierbek wspaniale przygotowała zabawy dla naszych dzieci z piękną oprawą muzyczną, która podrywała do tańca nie tylko dzieci...;) Przedszkolaki się wyszalały przy skocznej muzyce, a więc Dzień Dziecka w Publicznym Przedszkolu w Godziszce można zaliczyć do udanych! :)
Rozdanie nagród w konkursie plastyczym pt.: "Mój ulubiony bohater literacki - pacynka/kukiełka"
21.05.2018r.

21 maja w Publicznym Przedszkolu w Godziszce odbyło się uroczyste wręczenie nagród, w związku z rozstrzygnięciem Gminnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez nasze Przedszkole. Na uroczystość przyjechały panie Dyrektor z przedszkoli w : Kalnej, Rybarzowicach
i Buczkowicach wraz Nauczycielkami i Laureatami konkursu. Podczas spotkania można było aktywnie uczestniczyć w spektaklu
o wyjątkowym Kopciuszku, które przygotowały nauczycielki Przedszkola w Godziszce.
Ogrom humoru i radości towarzyszył nam w tym dniu. Wszystkie biorące udział w konkurskie Przedszkolaki  otrzymały nagrody. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i życzymy dalszych sukcesów i kreatywnych pomysłów! :)
Dzień otwarty dla nowych Przedszkolaków
12.05.2018r.
Wyjazd grupy Kotków i Pszczółek do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku- Białej
na spektakl pt. : "Tymoteusz wśród ptaków".
Wizyta grupy Pszczółek i Kotków w Bibliotece
"Bal karnawałowy 2018" 
"Poczytajki o zwierzątkach"
- wizyta grupy Pszczółek i Kotków w Bibliotece szkolnej
Jasełka '2017

W czwartek 21 grudnia 2017r. przedszkolaki z grupy Pszczółek, Kotków, Misiów i Słoneczek postanowiły zrobić świąteczną niespodziankę
i wprowadzić nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. W tym celu pod okiem swoich nauczycielek przygotowały uroczyste Jasełka,
do których bardzo pilnie i ambitnie się przygotowywały. Przedstawienie było niezwykłe, gdyż nasi mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się cudownie na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów naszych przedszkolaków. Mali artyści z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role, prezentując jednocześnie swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i muzyczne, gdyż nie zabrakło również gry na organkach.
Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki, dyrekcja, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością uraczyli nas również emerytowani pracownicy przedszkola. Pani dyrektor Żaklina Stwora życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Po przedstawieniu miało miejsce również uroczyste wręczenie nagród dla laureatów świątecznego konkursu "Choinka" zorganizowanego przez Publiczne Przedszkole w Godziszce. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia i zasiedli do wspólnego stołu, gdzie czekały same pyszności.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki i kolędy, dzięki którym mogliśmy poczuć wspaniałą, świąteczną atmosferę i które to podbiły serca całej widowni.
Wigilia przedszkolna '2017
,,Świąteczne bajeczki w bibliotece"
Misie i Słoneczka
,,Wizyta św. Mikołaja"
5.12.2017r.

W dzisiejszych czasach nawet św. Mikołaj i jego renifery są mocno zabiegani, w związku z czym do naszych Przedszkolaków  przybyli w tym roku dzień wcześniej. Najpierw słychać było dzwoneczki pomocników – reniferów, później donośne „hou, hou, hou” i nareszcie pojawił się On – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszystkie Przedszkolaki zgromadzone w sali gimnastycznej powitały Mikołaja głośnymi oklaskami.
Gość z Dalekiej Północy przysporzył dzieciom wiele radości i uśmiechu na twarzach. Podczas spotkania Mikołaj
życzył wszystkim dzieciom, ich rodzicom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia i obiecał, że powróci do nas ponownie za rok. Na zakończenie swojej wizyty Mikołaj obdarował dzieci cudownymi prezentami.
Dodatkową atrakcją spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.
,,Odwiedziny teatrzyku"
10.11.2017r.

Jak co roku zawitał do nas teatrzyk pani Teresy Popławskiej. Tym razem aktorka przedstawiła spektakl pt.: "Szczęśliwy Książe". Dzieci miały możliwość wcielić się w aktorów, a wcześniej oglądnąć przepięknie przygotowane przedstawienie. 
,,Święto Pieczonego Ziemniaka"
17.10.2017r.

Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzień bardzo przez nas wyczekiwany, ponieważ
w planach mieliśmy ognisko i prawdziwą ucztę ziemniakową :) długo czekaliśmy na odpowiednią pogodę, aż w końcu się udało i wszystko wyszło znakomicie. Wspólne siedzenie przy ognisku i pieczenie ziemniaków, zabawy wszystkich Przedszkolaków na boisku przy muzyce, wesołe śpiewanie i ogrom dobrego humoru - tak można w skrócie opisać, co działo się tego dnia w Publicznym Przedszkolu w Godziszce :) Dzieci zajadały się ze smakiem i nie wiadomo kiedy zniknęły kilogramy pysznych ziemniaków :)
„Gdzie mieszka zdrówko?”

W październiku nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w „warzywnym mini disco” tańcząc wraz z warzywami oraz uczestnicząc
w
zabawach tanecznych i gimnastycznych przy muzyce. Nauczycielki  przygotowały dla dzieci teatrzyk pt.” Na marchewki urodziny”
z
wykorzystaniem prawdziwych warzyw. Następnie dzieci z grupy „Kotków”,  „Misiów” oraz „Słoneczek” przygotowały wraz ze swoimi rodzicami produkty na warzywną sałatkę, po czym wykonały ją samodzielnie pod okiem  nauczycielek. Następnie nadszedł najbardziej oczekiwany moment  degustacji własnego dzieła kulinarnego, w której uczestniczyły również  dzieci z najmłodszej grupy „Pszczółek”.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę i chętne przygotowanie składników, co przyczyniło się do świetnej zabawy w gronie rówieśników.
,,Bezpieczni na drodze"

Do Publicznego Przedszkola w Godziszce często zapraszani są goście, pełniący ciekawe, ważne a zarazem odpowiedzialne funkcje. 

Dnia 29 września do naszego przedszkola przybyli z wizytą funkcjonariusze Policji. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych
z niecierpliwością oczekiwały na możliwość porozmawiania z gośćmi. Zajęcia przedstawiono w sposób bardzo interesujący, nie pomijając przy okazji demonstracji bezpiecznego zachowania się na drodze w praktyce. W ramach spotkania „Bezpieczni na drodze”, przedszkolaki mogły zapoznać się z pracą policji, obejrzeć z bliska radiowóz policyjny, poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze jako piesi, ale również co robić by przejazd samochodem w charakterze pasażera też był bezpieczny.
Dzięki temu spotkaniu dzieci wiedzą, jakie skutki niesie ze sobą jazda bez fotelika czy zapiętych pasów, a także nieprawidłowe zachowanie się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Serdecznie dziękujemy Pani i Panu policjantom za wspaniałą wizytę, która owocnie wpłynęła na świadomość dzieci i umożliwiła zapoznanie
z tak fascynującą i odpowiedzialną funkcją, jaką jest zawód policjanta.