Wydarzenia przedszkolne
2018/2019

Powitanie wiosny
21.03.2019r.

Wraz z przyjściem nowej pory roku - wiosny zyskaliśmy doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie
ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną, w salach zazieleniły się kąciki przyrody założone przez nauczycielki
i dzieci. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – żonkile, hiacynty i cebule, z których wyrastał szczypiorek.
 Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

Witając wiosnę, 21 marca przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Godziszce zaraz po drugim śniadaniu zebrały się w szatni przedszkolnej, aby ze zrobioną wcześniej Marzanną wyruszyć na pożegnanie zimy, a tym samym powitanie wiosny. Wszystkie dzieci przemaszerowały pochodem po ulicach Godziszki, trzymając w rękach wiosenne symbole. Nie zabrakło też zabaw na świeżym powietrzu przy muzyce.
Podczas zabawy dzieci symbolicznie pożegnały wraz z Marzanną zimę po czym, poprzez śpiew, wierszyki 
i taniec miały okazję przywoływać wiosnę. 
Bal karnawałowy
23.01.2019r.
Dzień Babci i Dziadka
22.01.2019r.
Zabawy na śniegu
Zabawa andrzejkowa 2018
Dzień Pluszowego Misia
Występ grupy Misiów i Słoneczek z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległosći
dla klasy III szkoły podstawowej.
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie  - przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu nauczycielek
9.11.2018r. 
Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
8.11.2018r.

W czwartek 8 listopada w naszym Przedszkolu odbył się uroczysty Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę.
Wspólnie z dyrekcją Przedszkola zgromadziliśmy się w sali, wysłuchaliśmy wierszy i piosenek oraz odśpiewaliśmy Hymn Polski. 
POLSKA MOJA OJCZYZNA
17.10.2018r.

W ramach Rocznego Planu Pracy Publicznego Przedszkola w Godziszce „Od małego przedszkolaka do wielkiego Polaka”
 realizowane są różnorodne temty związane z naszą Ojczyzną. Staramy się kłaść nacisk na wykorzystanie u naszych przedszkolaków potencjału wyobraźni małego dziecka, dużej wrażliwości emocjonalnej i zaciekawienia światem, a to wszystko ma w efekcie sprzyjać kształtowaniu obrazu ojczyzny, który pozostaje na całe życie. W tym celu mieliśmy okazje gościć w naszym przedszkolu Agencję Szkolno-Przedszkolną LUPUS, która woparciu o program "Przyjemność, nie nuda" wdrażała u dzieci zainteresowanie wiedzą o Polsce. Przedszkolaki miały możliwość przypomnieć sobie symbole narodowe, w ciekawy sposób doskonaliły wiedzę o naturalnych zasobach naszego kraju, poznawały znane postacie oraz ich dokonania dla naszego kraju. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa w mundurach lotników Dywizjonu 303 wykonanych przez krawców, szyjących na potrzeby profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych.
,,Święto Pieczonego Ziemniaka"
5.10.2018r.

Jak co roku o tej porze, wokół naszego przedszkola pachnie ogniskiem i pieczonymi ziemniakami. Rozpalono ogromne ognisko, wokół którego zebrały się przedszkolaki. Panie przybliżyły dzieciom temat uprawy ziemniaków, ich walorów smakowych oraz ich znaczenia w codziennej diecie. Uświadomiono również wychowankom, znaczenie zasad bezpieczeństwa, które trzeba zachować podczas palenia ogniska. Nie obyło się również bez muzyki, gier i wspólnych zabaw. Wielką frajdą było również jedzenie pieczonych ziemniaków w gronie rówieśników, które wszystkim bardzo smakowały. W salach panie zorganizowały zajęcia plastyczne, których głównym bohaterem był nasz poczciwy ziemniak.
Ogólnie było smacznie, wesoło i zabawnie :)