Wydarzenia przedszkolne
2019/2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
BAL KARNAWAŁOWY
W tym dniu każdy z nas mógł spełnić swoje marzenie i zamienić się w dowolną postać...w tygrysa, strażaka a nawet wróżkę. Były tańce i słodki poczęstunek! Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i uśmiechu. Kolejny bal karnawałowy już za rok :)
WIGILIA PRZEDSZKOLNA
Zbliżający się czas Świąt Bożego Narodzenia poprzedziło wspólne spotkanie wszystkich grup przedszkola. Dzięki temu poznaliśmy wspaniałe tradycje związane z tym szczególnym czasem.  Podczas akademii, zorganizowanej właśnie z tej okazji, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. W tym dniu składaliśmy sobie także życzenia, łamiąc się przy tym opłatkiem i zasiedliśmy do stołów zastawionych wspaniałymi smakołykami.
SPOTKANIE Z PANEM GÓRNIKIEM
4 grudnia nasze Przedszkole odwiedził wyjątkowy gość- pan górnik. Opowiedział nam z jakich elementów składa się galowy strój górnika oraz wyjaśnił na czym polega jego zawód. Dowiedzieliśmy się również jak powstał węgiel i gdzie się go wydobywa.
Dziękujemy bardzo za ciekawe spotkanie!
ŚLIMAK, ŚLIMAK POKAŻ ROGI...
To był dzień pełen wrażeń! 26 listopada grupę Kotków oraz Misiów odwiedziła pani Ewa (jedna z naszych wspaniałych mam) ze swoimi ślimaczkami. Dowiedzieliśmy się między innymi jak zbudowane jest ciało ślimaków, czym się one żywią, w jaki sposób oddychają i jak długo mogą żyć. Nasi niezwykli goście w ślimaczym tempie zjedli także swoje śniadanie- krążki cukinii.
Dziękujemy pani Ewie za wizytę w naszym przedszkolu!
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W Dniu Pluszowego Misia nasze zabawy w przedszkolu były pełne radości. Najpierw poznaliśmy Misię Marysię- bohaterkę bajek. Następnie rozwiązaliśmy quiz o niedźwiadkach, pomalowaliśmy zakodowanego misia i poznaliśmy literkę M. 
 Dziękujemy pani Marzence za miłą atmosferę w bibliotece! 
Młodsze grupy odwiedziła także Panda, która wręczyła przedszkolakom medale i dyplomy.

W ŚWIECIE GADÓW
Cóż to był za ciekawy dzień! Odwiedziły nas różne zwierzątka egzotyczne. Był bardzo wolny żółw Pazurek, ekspresowa jaszczurka, gekon, kameleon Leon oraz dwa węże Matylda i Klementynka. Dzieci dowiedziały się jak bardzo interesujący jest świat przyrody! Dziękujemy panu Maciejowi Kupczakowi za ciekawe zajęcia!


FOTORELACJA Z UROCZYSTEJ AKADEMII Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI.


CAŁA POLSKA ŚPIEWA HYMN
Grupa Żabek, Biedronek oraz uczniowie Szkoly Podstawowej wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskim śpiewaniu hymnu narodowego punktualnie o godzinie 11:11.


KOTKI I MISIE PIEKĄ CIASTECZKA OWSIANE
31 paździerinka br. grupy Kotków i Misiów połączyły swoje siły, aby wspólnie podołać misji upieczenia ciasteczek owsianych. Każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy cukernik. Największym wyzwaniem było uformowanie ciasteczek, natomiast najprzyjemniejszym etapem okazała się być degustacja. Okazało się, że zdrowe przekąski mogą być bardzo smaczne!                                                                             
Przepis na ciasteczka można znaleźć w zakładce Kuchcikowo.


GIMNASTYKA Z MISIEM ZDROWUSIEM
             Wtorek (tj. 29.10.2019r.) upłyną w naszym przedszkolu pod hasłem „ruch to zdrowie”. Miś Zdrowuś zaprosił dzieci               do wspólnych ćwiczeń przy muzyce na sali gimnastycznej, usprawniających motorykę dużą. Wszystkim uczestnikom zabawy           z  Zdrowusiem towarzyszył doskonały nastrój.


WITAMINKI DLA KSIĘŻNICZKI MARCELINKI
Dnia 28.10.2019r. przedszkolaki z wszystkich grup miały okazję obejrzeć teatrzyk kukiełkowy, przygotowany przez panie nauczycielki, zatytułowany „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Dzięki temu dowiedziały się, jak ważne jest ograniczenie spożywania produktów bogatych w cukier i stosowanie diety bogatej w witaminy i minerały. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem piosenki „Witaminki, witaminki” oraz tańcem kukiełek. 


SAŁATKA OWOCOWA - PALCE LIZAĆ!
Nasze przedszkole realizuje w tym roku szkolnym autorską innowację pedagogiczną "Gdzie mieszka zdrówko?". Wspólne wykonanie sałatki owocowej oraz jej degustacja okazały sie być doskonałą okazją do poszerzania świadomości dzieci          w zakresie zdrowego odżywiania. 


SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

Dnia 18 września 2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu pana Marcina Babiarczyka- policjanta 
z Komisariatu Policji w Szczyrku. Podczas jego wizyty dzieci miały możliwość zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem policjanta oraz specyfiką jego pracy. Pan policjant przypomniał także dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze,a następnie zaprosił do obejrzenia radiowozu.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W NASZYM PRZEDSZKOLU :)
..