Z E B R A N I E

Grupy: Kotków, Misiów i Słoneczek - zapraszamy wszystkich Rodziców na spotkanie z wychowawczyniami poszczególnych grup
w poniedziałek 10.09.2018r. o godz. 17:00 w salach przdszkolnych.

Grupa Pszczółek (3-latki) zapraszamy we wtorek 11.09.2018r. na godzinę 16:45 do sali Pszczółek.

Wychowawcy

ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU W NASZYM PRZEDSZKOLU
Pragniemy poinformować, że nowy rok szkolny w Publicznym Przedszkolu w Godziszce rozpoczyna się 3.09.2018r. 
Przedszkole pracuje zgodnie z planem dnia, który można znaleźć w zakładce Plan dnia.

Poniżej znajdują sie informację dotyczące potrzebnych dla dziecka rzeczy 1 września.

Dzieci 3-letnie zadeklarowane do leżakowania (które będą uczęszczały pierwszy rok do przedszkola) najlepiej aby przez pierwsze dni  odbierane były po obiedzie, a więc w godzinach od 12:30-12:45. Sytacja ta sprzyja procesowi adaptacji dziecka w przedszkolu, stopniowo przystosowując je do nowej sytacji i miejsca. Rodzice, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki będą mieli możliwość pozostawienia dziecka w przedszkolu, jednakże fakt ten prosimy zgłosić u wychowawcy grupy.

Informacje dotyczące grup w jakich znajdą się dzieci będą przekazywane telefonicznie.

Rodziców dzieci najstarszych (6-letnich) informujemy, że są zwolnieni z opłaty za godziny nadliczbowe. Pozostałych rodziców obowiązuje opłata 1zł za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu (dotyczy godzin: od 6:30 do 7:30 oraz od 12:30 do 16:30).  Bezpłatna realizacja podstawy programowej w przedszkolu odbywa się w godzinach od 7:30-12:30. Za pozostałe godziny naliczana jest w/w opłata.

Płatności za czesne dokonywane są do 10-tego dnia każdego miesiaca. Numer konta oraz szczegółowe informacje dotyczące sposobów płatności za przedszkole zamieszczone są poniżej oraz w zakładce Rekrutacja.
Opłaty za żywienie: 7zł dzienna stawka żywieniowa dla dzieci pozostających na leżakowaniu (śniadanie, II śniadannie, obiad, podwieczorek);
5,50zł dzienna stawka żywieniowa dla dzieci odbieranych po obiedzie (śniadanie, II śniadannie, obiad).

Serdecznie zapraszamy
wszystkie Przedszkolaki w poniedziałek 3.09.2018r. do Publicznego Przedszkola w Godziszce.

Wyprawka dla przedszkolaka - czyli czego będzie potrzebować dziecko 1 września....
  • wygodne obuwie zamienne (najlepiej na rzepy bądź wsuwane – mając na uwadze samodzielność dziecka);
  • pełny komplet ubrań na zmianę: koszulka, sweter/bluzka, spodnie (w przypadku młodszych dzieci z gumką, tak aby zapewnić dziecku możliwość samodzielnego ubierania się i rozbierania) spódnica, skarpety, rajstopy, majtki - 2szt., mały ręcznik. Wyżej wymienione rzeczy przynosimy w podpisanym iminiem i nazwiskiem materiałowym worku (możliwie jak najmniejszym);
  • dzieci, które zostają na leżakach przynoszą podpisaną pościel (małe prześcieradło na gumce, małą poduszkę, małą kołdrę i piżamę zapakowane w materiałowy pokrowiec - może być np. poszewka na poduszkę) - prosimy o jak najmniejsze gabaryty przynoszonych rzeczy z uwagi na ograniczoną pojemność szaf ;)

Informacje dotyczące innych potrzebnych rzeczy tj. między innymi: wyprawka plastyczna, książki etc. przekażą wychowawczynie poszczególnych grup.

Bardzo prosimy o przyniesienie do przedszkola również:
  • mydła w płynie antyalergicznego (przynajmniej 3szt.);
  • papieru toaletowego (8 rolek - mile widziane również więcej ;) );
  • ręczników papierowych (przynajmniej 4 rolki);
  • podpisanej szczoteczki do zębów (nie dotyczy najmłodszej grupy);
  • pasty do zębów.

Informacja dotycząca wpłat na żywienie oraz czesne 
Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Godziszce informuje, że można dokonywać wpłat na żywienie oraz czesne na konto szkoły.
Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z
takiej możliwości, proszeni są o poinformowanie o tym wychowawców grup przedszkolnych lub intendenta.
Wpłaty przelewem powinny być dokonywane do 10 dnia każdego miesiąca.
Osobno dokonujemy wpłat za czesne i osobno za żywienie.
Dane do przelewu:

Publiczne Przedszkole w Godziszce
ul. Beskidzka 29,
43-376 Godziszka

Nr konta:
09 1240 4142 1111 0000 4822 8859

Tytuł przelewu:  Żywienie dany miesiąc (np. październik), imię i nazwisko dziecka, przedszkole;
lub
Tytuł przelewu: Czesne dany miesiąc (np. październik), imię i nazwisko dziecka, przedszkole.

Magiczny Dywan

      Zakupiony pod koniec roku szkolnego 2016/2017 dywan interaktywny cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Przedszkolaków. Zajęcia z udziałem „magicznego dywanu” – bo taka nazwa przyjęła się w słownictwie naszych podopiecznych, to przede wszystkim ogrom uśmiechu i radości u dzieci. Wiele różnorodnych gier, a zarazem atrakcji sprawiają, że nasze przedszkolaki chcą jeszcze więcej. Dywan interaktywny to świetny sposób spędzania czasu w przedszkolu, zwłaszcza, kiedy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą aktywnie spędzać czas, ćwiczyć refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, szybkość i zwinność. Ponadto, taka forma spędzania czasu to świetny sposób na wspólną zabawę, łączącą dzieci, jak również pobudzającą do działania nawet najbardziej nieśmiałe Przedszkolaki. Dzieci poprzez tego typu zabawy chętnie otwierają się na nowe wyzwania i inne  osoby, przezwyciężają swoje lęki i trudności otwierając się przy tym i integrując z otoczeniem.

 Dziękujemy wszystkim Rodzicom, bez których pomocy nie mielibyśmy możliwości zakupienia tego rodzaju sprzętu do naszego Przedszkola. 

Drodzy Rodzice,

nasze współdziałanie jest jednym z istotnych czynników prawidłowego funkcjonowania przedszkola, które warunkuje harmonijny rozwój wszystkich dzieci. W związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w:

  •  spotkaniu z dziećmi "Kwadrans z książką" - będą to spotkania w naszej grupie przedszkolnej, na których będą mieli Państwo okazję poczytać dzieciom bajki lub baśnie.

  • spotkaniu z dziećmi "Ciekawy świat dorosłych" - prezentowanie wykonywanego przez Państwa zawodu lub ciekawej pasji.

Prosimy chętnych Rodziców o podanie wychowawcy dogodnego dla Państwa terminu wizyty w poszczególnej grupie.
Panie wychowawczynie pomogą w zorganizowaniu każdego spotkania.
Cała Polska Czyta Dzieciom

W związku z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom raz w miesiącu będziemy uczestniczyć w cyklu spotkań "Poranne bajanie" zorganizowanym w Publicznej Bibliotece w Godziszce. Ponadto, zachęcamy do codziennego czytania dzieciom - polecana literatura: tutaj.

Zachęcamy również do pomocy w urozmaicaniu i powiększaniu zbiorów biblioteczki przedszkolnej o pozycje książkowe dla dzieci oraz do wzbogacania naszego kącika plastycznego.

Co słychać o nas w okolicy...
W gazetce gminnej o naszym Przedszkolu ukazało się wiele artykułów. Opisują one to, co na co dzień dzieje się w placówce. Zachęcamy do przeglądania gazetki gminnej, jak również do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi poniżej.