DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z uwagi na żałobę narodową uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka zaplanowana na najbliższą sobotę jest odwołana.
Dzień Babci i Dziadka odbędzie się we wtorek 22.01.2018r. o godz. 14:30 na sali gimnastycznej.

Informacja dotycząca wpłat na żywienie oraz czesne 
Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Godziszce informuje, że można dokonywać wpłat na żywienie oraz czesne na konto szkoły.
Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z
takiej możliwości, proszeni są o poinformowanie o tym wychowawców grup przedszkolnych lub intendenta.
Wpłaty przelewem powinny być dokonywane do 10 dnia każdego miesiąca.
Osobno dokonujemy wpłat za czesne i osobno za żywienie.
Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Godziszce informuje, że można dokonywać wpłat na żywienie oraz czesne na konto szkoły.
Rodzice, którzy będą chcieli skorzystać z
takiej możliwości, proszeni są o poinformowanie o tym wychowawców grup przedszkolnych lub intendenta.
Wpłaty przelewem powinny być dokonywane do 10 dnia każdego miesiąca.
Osobno dokonujemy wpłat za czesne i osobno za żywienie.
Dane do przelewu:

Publiczne Przedszkole w Godziszce
ul. Beskidzka 29,
43-376 Godziszka

Nr konta:
09 1240 4142 1111 0000 4822 8859

Tytuł przelewu:  Żywienie dany miesiąc (np. październik), imię i nazwisko dziecka, przedszkole;
lub
Tytuł przelewu: Czesne dany miesiąc (np. październik), imię i nazwisko dziecka, przedszkole.

Wyprawka dla przedszkolaka - czyli czego będzie potrzebować dziecko 1 września....
  • wygodne obuwie zamienne (najlepiej na rzepy bądź wsuwane – mając na uwadze samodzielność dziecka);
  • pełny komplet ubrań na zmianę: koszulka, sweter/bluzka, spodnie (w przypadku młodszych dzieci z gumką, tak aby zapewnić dziecku możliwość samodzielnego ubierania się i rozbierania) spódnica, skarpety, rajstopy, majtki - 2szt., mały ręcznik. Wyżej wymienione rzeczy przynosimy w podpisanym iminiem i nazwiskiem materiałowym worku (możliwie jak najmniejszym);
  • dzieci, które zostają na leżakach przynoszą podpisaną pościel (małe prześcieradło na gumce, małą poduszkę, małą kołdrę i piżamę zapakowane w materiałowy pokrowiec - może być np. poszewka na poduszkę) - prosimy o jak najmniejsze gabaryty przynoszonych rzeczy z uwagi na ograniczoną pojemność szaf ;)

Magiczny Dywan

      Zakupiony pod koniec roku szkolnego 2016/2017 dywan interaktywny cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Przedszkolaków. Zajęcia z udziałem „magicznego dywanu” – bo taka nazwa przyjęła się w słownictwie naszych podopiecznych, to przede wszystkim ogrom uśmiechu i radości u dzieci. Wiele różnorodnych gier, a zarazem atrakcji sprawiają, że nasze przedszkolaki chcą jeszcze więcej. Dywan interaktywny to świetny sposób spędzania czasu w przedszkolu, zwłaszcza, kiedy pogoda nie dopisuje. Dzieci mogą aktywnie spędzać czas, ćwiczyć refleks, spostrzegawczość, logiczne myślenie, szybkość i zwinność. Ponadto, taka forma spędzania czasu to świetny sposób na wspólną zabawę, łączącą dzieci, jak również pobudzającą do działania nawet najbardziej nieśmiałe Przedszkolaki. Dzieci poprzez tego typu zabawy chętnie otwierają się na nowe wyzwania i inne  osoby, przezwyciężają swoje lęki i trudności otwierając się przy tym i integrując z otoczeniem.

 Dziękujemy wszystkim Rodzicom, bez których pomocy nie mielibyśmy możliwości zakupienia tego rodzaju sprzętu do naszego Przedszkola. 

Drodzy Rodzice,

nasze współdziałanie jest jednym z istotnych czynników prawidłowego funkcjonowania przedszkola, które warunkuje harmonijny rozwój wszystkich dzieci. W związku z tym serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w:

  •  spotkaniu z dziećmi "Kwadrans z książką" - będą to spotkania w naszej grupie przedszkolnej, na których będą mieli Państwo okazję poczytać dzieciom bajki lub baśnie.

  • spotkaniu z dziećmi "Ciekawy świat dorosłych" - prezentowanie wykonywanego przez Państwa zawodu lub ciekawej pasji.

Prosimy chętnych Rodziców o podanie wychowawcy dogodnego dla Państwa terminu wizyty w poszczególnej grupie.
Panie wychowawczynie pomogą w zorganizowaniu każdego spotkania.
Cała Polska Czyta Dzieciom

W związku z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom raz w miesiącu będziemy uczestniczyć w cyklu spotkań "Poranne bajanie" zorganizowanym w Publicznej Bibliotece w Godziszce. Ponadto, zachęcamy do codziennego czytania dzieciom - polecana literatura: tutaj.

Zachęcamy również do pomocy w urozmaicaniu i powiększaniu zbiorów biblioteczki przedszkolnej o pozycje książkowe dla dzieci oraz do wzbogacania naszego kącika plastycznego.

Co słychać o nas w okolicy...
W gazetce gminnej o naszym Przedszkolu ukazało się wiele artykułów. Opisują one to, co na co dzień dzieje się w placówce. Zachęcamy do przeglądania gazetki gminnej, jak również do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi poniżej.